آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

عید در راه است و خوشحالیم که یک سال دیگر را در کنار شما بودیم. امیدواریم سال خوبی را پشت سر گذاشته باشید و سالی بهتر را نیز پیش رو داشته باشید. در آخرین پست وبلاگ امسال می‌خواهیم مروری بر دوره‌هایی که در سال ۹۴ راه‌اندازی شدند بیندازیم. 

اولین دوره‌‌ای که در سال ۹۴ راه‌اندازی شد، مینی‌دوره کپی‌رایت و منبع‌نویسی بود. این مینی‌دوره مروری دارد بر تاریخچه کپی‌رایت در دنیا و در ایران و هم‌چنین روش‌های منبع‌نویسی را آموزش می‌دهد. 

کمک‌های اولیه دومین دوره‌ای بود که سال گذشته در درسنامه راه‌اندازی شد و مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت. فراگیری مهارت‌های کمک‌های اولیه می‌تواند میزان مرگ و جراحت ناشی از حوادث را کاهش دهد. اگر با این مهارت‌ها آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم همین حالا یک ایمیل به Firstaid@darsnameh.com بفرستید.

مینی‌دوره‌ی دیگری که در سال گذشته در درسنامه راه‌اندازی شد «چگونه در حرفه خود کارشناس شوید» نام داشت. عنوان این دوره گویای محتوای آموزشی آن است و به خصوص به کار کسانی می‌آید که فعالیت حرفه‌ای خود را تازه آغاز کرده‌اند و می‌خواهند زمینه‌های پیشرفت را برای خود فراهم کنند. 

برای علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی کامپیوتر، دوره‌‌های سه‌گانه پی‌اچ‌پی را با راه‌اندازی دوره پی‌اچ‌پی پیشرفته تکمیل کردیم. این دوره به برنامه‌نویسی شئ‌گرا (Object-oriented programming) اختصاص دارد و با تکمیل این سه دوره از همیشه به دنیای حرفه‌ای‌های پی‌اچ‌پی نزدیک‌تر خواهید شد.

یکی دیگر از مینی‌دوره‌هایی که در سال ۹۴ راه‌اندازی شد، مینی‌دوره اعتماد به نفس بود. اعتماد به نفس ارتباط نزدیکی با موفقیت یا عدم موفقیت و در نتیجه احساس رضایت و خوشحالی افراد دارد. این مینی‌دوره راه‌هایی را برای بالا بردن اعتماد به نفس معرفی می‌کند و تمرین‌هایی عرضه می‌کند که به این کار کمک می‌کند. 

روانشناسی کودک۱ از دیگر دوره‌های پرطرفدار سال گذشته بود. این دوره مراحل مختلف رشد کودک از بدو تولد تا شش سالگی کودک را بررسی می‌کند و پر است از توصیه‌هایی که بر اساس نظریات روانشناسان بزرگ نوشته شده است. دوره روانشناسی کودک درسنامه در دو دوره عرضه می‌شود. اگر در دوره اول شرکت نکرده‌اید، همین حالا با فرستادن یک ایمیل خالی به CP1@darsnameh.com برای دوره دوم که به زودی منتشر خواهد شد، آماده شوید.

ویندوز ۱۰ دوره‌ی دیگری بود که عرضه شد. این دوره شما را قدم به قدم و به همراه تصویر با آخرین نسخه ویندوز که در تابستان سال گذشته عرضه شد آشنا می‌کند. با کمک این دوره می‌توانید به راحتی ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و با قابلیت‌های آن آشنا شوید.

آخرین دوره‌ای هم که در سال ۹۴ در درسنامه عرضه شد مینی دوره آداب الکترونیک یا نتیکت (nettiquette)  نام دارد. نتیکت ترکیبی از دو کلمه اتیکت (etiquette) به معنی آداب معاشرت و net به معنی اینترنت است. سرعت ورود به دنیای مجازی و استفاده از ایمیل، اپلیکیشن‌های مختلف ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی به قدری بالا بوده که از یادگیری فرهنگ استفاده از این امکانات جدید عقب مانده‌ایم. این دوره مروری بر بایدها و نبایدها در ارتباطات الکترونیکی دارد. حتی اگر اطمینان دارید که این با آداب و رسوم اینترنتی آشنایی کامل دارید، باز هم توصیه می‌کنیم در این مینی دوره شرکت کنید.

فراموش نکنید به کانال تلگرام درسنامه بپیوندید و آخرین اخبار مربوط به دوره‌ها را از آنجا دنبال کنید.

سال بسیار خوبی را برای شما آرزو می‌کنیم.

 
2 نظر

گروه نرم‌افزاری راسخ:
هر روز یک ایمیل حاوی مطالب آموزشی ارزشمندی بر روی ایمیل شما می‌آید و هر چند روز یکبار هم یک کوئیز ۴ یا ۵ سوالی برای شما ایمیل می‌شود که با جواب دادن به آنها در پایان مدرک آن درس را دریافت خواهید...