آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۶ مهر ۱۳۹۴

نسخه جدید اپیلیکیشن اندروید درسنامه از امروز، ۶ام مهر ماه ۱۳۹۴ با امکانات جدید راه‌اندازی شده است. در ادامه، نحوه به روز رسانی اپ و توضیحاتی در مورد برخی اصلاحات انجام شده را می‌خوانید.  

برای دریافت نسخه به روز شده، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در گوشی خود به گوگل پلی (Google Play) مراجعه کنید.
  • در بالای صفحه سمت چپ، سه خط را لمس کنید و سپس My apps را لمس کنید.
  • اپلیکیشن‌هایی که نسخه به روز شده آن‌ها در دسترس باشد، با عنوان updated مشخص شده‌اند.
  • درسنامه را از میان این اپیلیکشن‌های به روز شده انتخاب کنید و update را لمس کنید.

راه دیگر این است که اپلیکیشن را  uninstall کنید و مجددا با استفاده از این لینک آن را install کنید.

راه سوم نیز دانلود apk درسنامه است که مراحل انجام آن را در این پست وبلاگ توضیح داده‌ایم.

 

برخی از اصلاحاتی که در نسخه جدید انجام گرفته‌اند به این شرح‌اند:

  • نمایش عکس‌: برخی از عکس‌ها در برخی از دوره‌ها به خوبی نمایش داده نمی‌شد. در نسخه جدید این مشکل برطرف شده است.

  • دریافت مدرک: برخی از کاربران پس از به پایان رساندن دوره از طریق اپلیکیشن در دریافت مدرک پایان دوره اشکال داشتند. این مشکل نیز در نسخه جدید از بین رفته است.

لطفا به یاد داشته باشید که اگر دوره را در حالی به پایان می‌رسانید که به اینترنت متصل نیستید، برای دریافت مدرک پایان دوره باید گوشی خود را به اینترنت متصل کنید و دوره را به روز رسانی کنید. مراحل این کار به همراه تصویر اینجا توضیح داده شده است.

  • بزرگ کردن متن‌: در نسخه جدید امکان بزرگ و کوچک کردن متن فعال شده است. توضیحات انجام این کار را با تصویر می‌توانید اینجا ببینید.

  • باز نشدن درس برخی از دوره‌ها: عده‌ای از کاربران نمی‌توانستند برخی درس‌ها را در اپلیکیشن خود باز کنند. این مشکل نیز در نسخه جدید برطرف شده است.

 

جا دارد از همه کاربرانی که با صبر و حوصله مشکلات موجود را با ارسال تصویر به ما گزارش کردند و به خصوص عزیزانی که در تست نسخه‌ی جدید ما را همراهی کردند یک تشکر ویژه کنیم.

امیدواریم از استفاده از نسخه جدید اپلیکیشن درسنامه لذت ببرید. اگر تلفن هوشمند دارید و هنوز استفاده از اپلیکیشن‌های درسنامه را شروع نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم حتما این کار را بکنید. قول می‌دهیم پیشیمان نشوید :)‌

مثل همیشه منتظر پیشنهادات و انتقاد‌های شما هستیم!

12 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

احتمالا برای شما پیش‌ آمده که بخواهید کاری را انجام دهید و با خود فکر کنید که اعتماد به نفس انجام آن را ندارید بنابراین نمی‌توانید از پس آن کار برآیید. یا فکر کنید یکی از دلایل موفقیت افراد، اعتماد به نفس بالای آن‌ها است و شما چون اعتماد به نفس ندارید احتمالا شکست می‌خورید.

به عبارتی دیگر، اعتماد به نفس افراد ارتباط نزدیکی با موفقیت یا عدم موفقیت و در نتیجه احساس رضایت و خوشحالی آن‌ها در زندگی دارد. به همین دلیل است که اکثر ما به دنبال بالا بردن اعتماد به نفس خود هستیم، به این معنی که می‌خواهیم احساس خوبی نسبت به خود و توانایی‌هایمان داشته باشیم تا در زندگی خوشحا‌ل‌تر و موفق‌تر باشیم.

مینی‌دوره اعتماد به نفس درسنامه، که از امروز، ۲۷ شهریور ماه فعال شده، راه‌هایی را برای بالا بردن اعتماد به نفس معرفی می‌کند و تمرین‌هایی را عرضه می‌کند که می‌تواند به این کار کمک کند.

گذراندن این مینی‌دوره را به همه کاربران درسنامه توصیه می‌کنیم، حتی اگر به دنبال بالا بردن اعتماد به نفس خود نیستید، در این دوره مطالبی را می‌خوانید که می‌تواند به شما در داشتن زندگی شادتر کمک کند.

برای شرکت در این دوره کافی است یک ایمیل خالی به mini.sc@darsnameh.com بزنید یا از طریق اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌او‌اس درسنامه دوره را در گوشی خود بارگذاری کنید. برای بارگذاری این دوره در گوشی خود باید به بخش تنظیمات رفته و اپلیکیشن را به روز رسانی کنید.

برای اطلاعات بیشتر از عنواین درس‌های این دوره آموزشی نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی دوره مراجعه کنید. 

1 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۸ شهریور ۱۳۹۴

دوره مبانی مدیریت زمان درسنامه، یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی ما در طول این پنج سال بوده است. با توجه به این محبوبیت، تصمیم گرفتیم مقاله پیش‌رو را ترجمه کنیم که اشتباه‌های مرسوم در مدیریت زمان در محیط کار را بر می‌شمارد. این مطلب برای آن دسته از دوستانی که این دوره را گذرانده‌اند می‌تواند مروری بر درس‌هایی باشد که خوانده‌اند، و برای دوستانی که این دوره را نگذرانده‌اند شاید انگیزه‌ای برای شرکت در این دوره‌ی مفید باشد.


مدیریت ضعیف زمان، یک مشکل مرسوم در بسیاری از سازمان‌ها است. وقتی افراد نمی‌توانند زمان خود را به خوبی مدیریت کنند، از حجم کارهای زیادی که بر سر آن‌ها ریخته می‌شود استرس می‌گیرند و در نتیجه کارایی آن‌ها کم می‌شود. بنابراین یادگیری تکنیک‌های مدیریت زمان برای موفقیت هر سازمانی بسیار مهم است. در ادامه، چند مورد از اشتباه‌های مرسوم در مدیریت زمان را برمی‌شماریم که باید مواظب آن‌ها باشید.

۱- اجتناب از تعیین اهداف شخصی
دوست دارید در ۵ سال آینده در چه جایگاهی باشید؟ در ۶ ماه آینده چطور؟ داشتن اهداف شخصی در مدیریت درست زمان بسیار مهم است. زمانی که مقصد شما روشن باشد، می‌توانید منابع، زمان و اولویت‌های خود را به طور موثرتری مدیریت کنید. اهداف به شما کمک می‌کنند آن‌چه که مهم است را از آن‌چه صرفا موجب حواس‌پرتی یا انحراف می‌شود تشخیص دهید.

۲- انجام دادن چندین کار به طور هم‌زمان
برخلاف باور عموم، انجام دادن چند کار به طور هم‌زمان (multitasking) به شما در انجام دادن کارهای بیشتر کمک نمی‌کند. بلکه به احتمال زیاد، زمان به پایان رساندن وظایف‌تان را طولانی‌تر می‌کند و به شما استرس وارد می‌کند. راه بهتر مدیریت زمان تمرکز بر روی یک کار در هر زمان است. یک کار را به پایان برسانید و سپس به سراغ کار بعد بروید.

۳- عدم مدیریت حواس‌پرتی
تلفن، ایمیل، چت و یا حتی همکاران از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند بسیاری از کارمندان در طول روز زمان ارزشمند خود را از دست بدهند. این‌ها باعث می‌شوند تمرکز خود را بر روی کار از دست بدهید و نتوانید حواس خود را به طور کامل متوجه کاری کنید که در دست دارید. اگر می‌خواهید زمان خود را به درستی مدیریت کنید، باید مهارت‌های حداقل کردن عوامل ایجاد این حواس‌پرتی‌‌ها را یاد بگیرید. به عنوان مثال، وقتی می‌خواهید بر روی کاری تمرکز کنید، می‌توانید مرورگر خود را ببندید یا تلفن همراه خود را خاموش کنید.

۴- کار بیش از حد بر عهده گرفتن
اگر «نه» گفتن برای‌تان سخت باشد، احتمال این‌که پروژه‌ها و وظایفی برعهده شما گذاشته شود که از حد توان‌تان بیشتر است زیاد می‌شود.
به علاوه، اگر نتوانید به دیگران اعتماد کنید که وظایف خود را به خوبی انجام دهند، احتمالا همه کارها را می‌خواهید از نزدیک کنترل کنید. در نتیجه، ممکن است در نهایت همه کار را خودتان انجام دهید. وقتی کارهای زیادی بر گردن شما گذاشته شود، نمی‌توانید به اندازه کافی برای هر کار زمان بگذارید. بنابراین احتمال این‌که کار را سرهم بندی کنید و با عجله انجام دهید بیشتر می‌شود. لذا بسیار مهم است که هنر «نه» گفتن و واگذاری [اختیار] را به خوبی یاد بگیرد.

۵- برنامه‌ریزی غیرموثر:
آدم‌ها در زمان‌های مختلف روز کارایی و انرژی متفاوتی دارند. برخی صبح‌ها سرحال‌تر و پر‌انرژی‌ترند و برخی بعد از ظهرها این طورند. برای استفاده بهینه از زمان‌تان، وظایف خود را با ریتم بدن‌تان تنظیم کنید. زمانی که کارایی‌تان بالاست را باید به کارهای مهم اختصاص دهید، درحالی که کارهای روزمره مانند چک کردن ایمیل و یا تلفن زدن را در ساعت‌های کم‌انرژی‌تر خود انجام دهید.

۶- استراحت نکردن
اگر وظایف زیادی بر عهده شما باشد و یا تحت فشار ضرب‌الاجل باشید، احتمال این‌که ساعت‌ها بدون وقفه و استراحت کار کنید زیاد است. در این شرایط، ممکن است تنفس را به چشم وقت تلف کردن ببینید. اما معمولا کار کردن بدون وقفه کارایی را پایین می‌آورد. اگر به ذهن و بدن خود زمان ندهید تا شارژ شوند، احتمال اینکه بتوانید بهترین بهره را از زمان خود ببرید زیاد نیست. برای حداکثر کردن کارایی، توصیه می‌شود بعد از یک یا دو ساعت، تنفس‌های کوتاه داشته باشید. از این تنفس‌ها می‌توانید برای مدیتیشن، خوردن یا حتی راه رفتن استفاده کنید.

اجتناب از اشتباه‌های نام‌برده، به طور قابل توجهی بهره‌وری شما را در محیط‌ کارتان را افزایش می‌دهد.


نکات مطرح شده در مطلب بالا به طور خاص تمرکز بر روی «مدیریت زمان در محیط کار» داشت. اما دوره آموزشی مبانی مدیریت زمان درسنامه کلی‌تر است و تکنیک‌هایی را آموزش می‌دهد که با به کار گیری آن‌ها می‌توانید زمان آن را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید، صرف نظر از این‌که شاغل باشید، خانه‌دار یا محصل.


برای شرکت در این دوره آموزشی کافی است یک ایمیل خالی به tm@darsnameh.com  بفرستید.
فراموش نکنید که یک راه بسیار خوب دیگر برای شرکت در دوره‌های درسنامه استفاده از اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌او‌اس ما است. کافی است دوره مدیریت زمان را جستجو کرده و در گوشی خود بارگذاری کنید :)‌

 

8 نظر

سیستم‌های اصلاح نشده:
یک سایتی به تازگی راه افتاده که آموزش مبانی امنیت از طریق ایمیل می‌دهد. اسمش هست درسنامه برای کسانی که علاقه دارند بیشتر یاد بگیرند در مورد مبانی امنیت کامپیو‌تر. می‌توانند یک ایمیل خالی...