آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۷ اسفند ۱۳۹۳

این روزها، فارغ از اینکه حرفه‌ شما چه باشد احتمال این‌که مجبور به استفاده از نرم‌افزار پاورپوینت شده باشید خیلی زیاد است. مطلب پیش رو و ترجمه و بازنویسی این پست وبلاگ است که چند میانبر کاربردی را معرفی می‌کند.

پیش از آن که به سراغ معرفی این میانبرها برویم، خوب است نگاهی به  فواید استفاده از آن‌ها را داشته باشیم.

سرعت
در دنیای شلوغ امروز، زمان ارزشمندترین دارایی هر فرد است. اگر بتوان چند ثانیه از این طرف و چند دقیقه از آن طرف در زمان صرفه‌جویی کرد، باید از این فرصت‌ها استفاده کرد. مثال خارج از پاورپوینت بزنیم. اگر بخواهید در یک فایل ورد یک مطلب ۷ صفحه‌ای را انتخاب کنید ترجیح می‌دهید هر ۷ صفحه را با ماوس خود انتخاب کنید یا به سادگی از Ctrl+A استفاده کنید؟

سلامت
استفاده از ماوس در مثال بالا در طولانی مدت باعث ایجاد ساییدگی و پارگی در مچ و دست شما می‌شود. استفاده از ماوس را تا جایی که می‌توایند کم کنید.

باحالی
بیاید صادق باشیم. وقتی همکار شما از همه میانبرهای موجود در صفحه کلید استفاده می‌کند، با تحسین به او نگاه می‌کنید. میانبرهای صفحه کلید از آن چیزهای کوچکی است که  آماتورها را از افراد حرفه‌ای متمایز می‌کند.

با این اوصاف اگر می‌خواهید دفعه بعد که پاورپوینت را اجرا می‌کنید چند دقیقه در وقت خود و دیگران صرفه‌جویی کنید، می‌توانید از این میانبرها استفاده کنید:

  • برای صفحه خالی (Blank Screen) دکمه B را بزنید.
  • برای صفحه سفید (White screen) دکمه W را بزنید.
  • برای رفتن به یک اسلاید مشخص شماره صفحه مورد نظر همراه با Enter بزنید .به عنوان مثال اگر می‌خواهید به صفحه سوم بروید باید 3+Enter  را بزنید.
  • برای تمام کردن پرزنتیشن Esc را بزنید.
  • برای زمان‌بندی جدید در حین اینکه دارید اسلاید‌ها را اجرا می‌کنید، دکمه T را بزنید.
  • برای توقف یا شروع مجدد یک پرزنتیشن، دکمه S را بزنید.
  • برای دیدن Slides Dialog Box می‌توانید Ctrl+S را بزنید.
  • برای دیدن نوار وظیفه  کامپیوتر(Computer Task Bar) از Ctrl+T استفاده کنید.

در انتها نیز بد نیست یادآوری کنیم که درسنامه سه دوره آموزشی آفیس، یعنی پاورپوینت، ورد و اکسل دارد که می‌توانید با شرکت در این دوره‌ها با استفاده از این نرم‌افزارهای قدرتمند آشنا شوید و کارکردن با آن‌ها را به خوبی یاد بگیرید.

4 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

وقتی صحبت از منطق و  استدلال می‌شود، معمولا بحث‌های پیچیده فلسفی و نظری به یادمان می‌آید و تصور می‌کنیم داشتن مهارت در منطق فقط به درد مباحث به ظاهر دشوار می‌خورد. اما استدلال منطقی چیز پیچیده و عجیبی نیست، و هر نوع ارائه دلیل برای اثبات ادعا یک استدلال است که همه ما در زندگی روزمره با آن درگیر هستیم. با این حال تمام دلیل‌های ما منطقی و قابل قبول نیستند و اشتباه‌های زیادی در استدلال‌های روزمره‌ همه ما وجود دارد. مهم نیست که چقدر اشتباه می‌کنیم، اما این مهم است که بتوانیم به طور منطقی خطاهای استدلالی خودمان و دیگران را شناسایی کنیم. مهارت در تفکر انتقادی و منطق این توانایی را به ما می‌دهد که در همه بحث‌ها از زندگی روزمره گرفته تا مباحث جدی‌تر، نگاهی عمیق‌تر داشته باشیم و هر ادعایی را به سادگی نپذیریم.

این دوره درسنامه که از ۲۵ اسفند ماه راه‌اندازی شده برای همه کسانی طراحی شده که می‌خواهند ذهنی منطقی و روشن داشته باشند، در استدلال‌های خود کمتر اشتباه کنند و ادعاهای دیگران را به روش انتقادی پاسخ دهند. 


برای شرکت در این دوره کافی است یک ایمیل خالی به LCR@darsnameh.com بزنید یا از طریق اپلیکیشن‌های آی‌او‌اس و اندروید درسنامه این دوره را در تلفن همراه خود بارگذاری کنید. برای اطلاعات بیشتر از عناوین درس‌های این دوره آموزشی نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

در انتها نیز یادآوری می‌کنیم اگر به مباحث فلسفی علاقمندید نگاهی هم به دوره‌های فلسفه برای همه و اخلاق برای همه نیز بیندازید. 

 

6 نظر

شبکه عصر جوان:
درسنامه، نام وب‌سایتی است که دوره‌های آموزشی و آموزش‌های گوناگون را از طریق ایمیل به شما می‌آموزد. کار کردن با این سایت بسیار راحت است، کافی است طبق راهنمایی که در سایت است عمل کنید و...