آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۶ اسفند ۱۳۹۳

داشتن یک رزومه خوب، اگر مهم‌ترین عامل در کاریابی نباشد، یکی از کارآمدترین راه‌های پیدا کردن کار در دنیای امروز است. مطلب پیش‌رو، ترجمه‌ی مقاله‌ای است که در سایت ایندیپندت منتشر شده  و  اشتباه‌هایی را نام می‌برد که باید از آن‌ها در نوشتن رزومه پرهیز کرد.

تحقیقات نشان می‌دهد کارفرماها به طور متوسط ۸.۸ ثانیه بر روی هر رزومه‌ای که به دستشان می‌رسد وقت می‌گذارند.

در اینجا، بر اساس نظرسنجی‌ای که ۵۰۰ کارفرما در آن شرکت کرده‌اند، ۱۰ مورد از بدترین اشتباه‌های ممکن در رزومه‌نویسی را  می‌خوانید:

۱- گرامر بد

۲- غلط دیکته‌ 

۳- قالب‌بندی ضعیف

۴- رزومه‌‌ای که بیشتر از دو صفحه باشد

۵- لحن خودمانی

۶- استفاده از زبان حرفه‌ای یا محلی که برای شنونده نامفهموم است

۷- استفاده از فونت‌های عجیب و غیرمعمول

۸- لیست‌ کردن ریز نمره‌های تحصیلی

۹- نوشتن موارد عمومی مثل مطالعه و آشپزی در بخش علاقمندی‌ها

۱۰- نام نبردن از فعالیت‌هایی که به پیشرفت و موفقیت شما در زندگی کمک می‌کند


در انتها جا دارد یادآوری کنیم که با توجه به اهمیت رزومه‌نویسی، ما نیز حدود سه سال پیش در درسنامه مینی دوره‌ای با عنوان «چگونه روزمه بنویسیم؟» فعال کردیم. حتی اگر امروز دنبال کار نمی‌گردید، دانستن فوت‌ و فن‌های نوشتن یک رزومه موثر بسیار مهم است. برای شرکت در این مینی دوره کافی است یک ایمیل خالی به mini.cv@darsnameh.com بزنید یا از طریق اپلیکیشن‌های آی‌او‌اس و اندروید درسنامه این دوره را در تلفن هوشمند خود بارگذاری کنید. 

4 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۷ بهمن ۱۳۹۳
کم‌تر کسی است که این روزها سر و کارش به نوشتن نیفتاده باشد. از نوشتن یک نامه رسمی گرفته تا مقاله دانشگاهی یا نوشته‌ای غیر رسمی در قالب ایمیل. در همه این نوشته‌ها یک وجه اشتراک وجود دارد: هدف انتقال درست مفهموم مورد نظر نویسنده به مخاطب است. استفاده نادرست از دستور زبان، بر روی مخاطب اثر منفی می‌گذارد و اعتماد او را آن طور که باید جلب نمی‌کند، در نتیجه استفاده درست از دستور زبان، اهمیت به سزایی دارد. 
 
به همین دلیل تصمیم گرفتیم در درسنامه دوره‌ای فعال کنیم که به این موضوع بپردازد و نتیجه آن دوره پیش رو است. «ویرایش استاندارد متون فارسی» از روز جمعه، ۱۷ بهمن، در درسنامه فعال شده است. این دوره بر روی استفاده درست از دستور زبان فارسی تاکید دارد و به شما کمک می‌کند که نوشته خود یا دیگران را ویرایش کنید. با گذراندن این دوره قرار نیست ویراستار یا نویسنده شوید، اما می‌توانید با به کارگیری نکات ذکر شده، متن‌های خود را زیباتر کنید و از به کار بردن اشتباهات متداول پرهیز کنید. 
 
برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی کافی است یک ایمیل خالی به FarsiEdit@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درسی این دوره نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی این دوره مراجعه کنید. 
 
 
6 نظر

ماهنامه صفر و یک:
درسنامه امکان آموزش از طریق ایمیل را به صورت رایگان برای علاقمندان به یادگیری فراهم می‌کند. کافی است دوره آموزشی مورد نظرتان را انتخاب کنید و یک ایمیل خالی به آدرس همان دوره ارسال کنید تا ثبت‌نام شما...