آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۷ آذر ۱۳۹۳
ما همیشه در درسنامه سعی می‌کنیم در حد توان‌مان بهترین خدمات پشتیبانی را ارائه دهیم.
 
اما در برخی موارد به قدری تماس‌ها زیاد می‌شود که سرعت پاسخ‌دهی ما پایین می‌آید و نمی‌توانیم آن طور که می‌خواهیم به سوالات شما پاسخ دهیم.
در این مطلب می‌خواهیم از شما برای ارائه خدمات پشتیبانی بهتر کمک بگیریم. خواهشی که از شما داریم این است که پیش از تماس با بخش پشتیبانی، این موارد را در نظر داشته باشید.
 
۱- ممکن است پاسخ سوال شما در بخش سوال‌های رایج داده شده باشد. پیش از این‌ که ایمیل بزنید، لطفا به این صفحه مراجعه کنید، شاید پاسخ سوال‌تان را آن‌ جا پیدا کنید. به عنوان مثال یکی از متداول‌ترین ایمیل‌هایی که در بخش پشتیبانی دریافت می‌کنیم درخواست ارسال مجدد یک درس است که کاربر به اشتباه آن را پاک کرده است. پاسخ این سوال قدم به قدم در بخش سوالات رایج داده شده است. سوال رایج دیگری که پرسیده می‌شود این است که چرا درس جدید برای‌تان ارسال نشده یا چرا آزمون پیش از درس برایتان فرستاده شده. پاسخ این سوال را نیز می‌توانید اینجا ببینید. 
 
۲- هنگامی که ایمیل می‌زنید حتما در ایمیل قید کنید که از کدام دوره و کدام درس صحبت می‌کنید. به عنوان مثال اگر برای ما ایمیل بزنید «چرا درس هفتم برای من ارسال نشده؟» ما نمی‌دانیم شما از کدام دوره صحبت می‌کنید و باید یک بار از شما بپرسیم از کدام دوره صحبت می‌کنید و همین کار باعث بالا رفتن حجم کار بخش پشتیبانی می‌شود و سرعت پاسخ‌دهی را پایین می‌آورد.
 
 
۳- اگر اشکالی در استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل درسنامه را گزارش می‌کنید، در ایمیل حتما قید کنید که صحبت از اپلیکیشن می‌کنید و بگویید از کدام اپ صحبت می‌کنید، آی‌او‌اس یا اندروید. اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌اواس درسنامه اشکالات زیادی دارند که در حال برطرف کردن آن‌ها هستیم. گزارش شما از اشکالاتی که به آن برمی‌خورید به ما کمک بزرگی می‌کند تا همه باگ‌ها را برطرف کنیم. اما باید بدانیم از کدام اپ صحبت می‌کنید. 
 
 
۴- سوال‌های مربوط به محتوای درس‌ها را در پرسشکده مطرح کنید. سوال‌های غیرفنی که ارتباطی با دریافت درس، آزمون و مدرک ندارد و ممکن است سوال بقیه کاربرها هم باشد را در تالار مربوط به دوره مطرح کنید (لینک دسترسی به تالار دوره در ایمیلی که دریافت می‌کنید آمده است). در این تالارها کاربران درسنامه به سوال‌های هم پاسخ می‌دهند و در یادگیری بهتر دوره‌ها به هم کمک می‌کنند. 
 
 
۵- لطفا به فارسی برای ما ایمیل بزنید. از نوشتن فینگلیش، پینگلیش و ... جدا پرهیز کنید!! merci :)
 
 
 
35 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۳ آبان ۱۳۹۳
دوره آموزش زبان همیشه در لیست دوره‌های درخواستی کاربران درسنامه بوده است. به همین دلیل در این چند سال با معلم‌های زبان زیادی مشورت کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که با ساختار فعلی درسنامه، امکان برگزاری دوره‌های آموزش زبان با کیفیتی که با استانداردهای درسنامه سازگار باشد، وجود ندارد. در عوض تصمیم گرفتیم از این پس در وبلاگ‌مان مقاله‌هایی منتشر کنیم که به آموزش زبان کمک می‌کند. مقاله‌ای که در ادامه می‌خوانید ترجمه و خلاصه‌ی این مطلب است که نگارنده‌ی آن، کریستین آپارات، پس از گفتگو با تعداد زیادی مترجم با تجربه، آن را نوشته است. 

می‌گویند بچه‌ها زبان را راحت یاد می‌گیرند. اما این بدان معنا نیست که بزرگسالان باید ناامید شوند. مقاله‌ی زیر نتیجه صحبت با عده‌ای چند زبانه است که رمز موفقیت‌شان در تسلط بر یک زبان خارجی را  به اشتراک گذاشته‌اند. 

۱- واقع‌گرا باشید. با یک هدف ساده و دست‌یافتنی شروع کنید و بر روی آن تمرکز کنید. مترجم آلمانی جودیس متز  پیشنهاد می‌کند ۵۰ کلمه از یک زبان را انتخاب کنید و سعی کنید آن‌ها را در رابطه با آدم‌ها به کار ببرید، سپس آرام آرام سعی کنید دستور زبان را نیز یاد بگیرید. 
 
۲- آموزش زبان را تبدیل به شیوه زندگی کنید. الیزابت بوفارد که ۲۷ سال تجربه‌ی آموزش زبان انگلیسی دارد معتقد است عاملی که دانش‌آموزان موفق را از بقیه جدا می‌کند، تداوم است. عادت زبانی‌ای پیدا کنید که خستگی، مریضی و عشق خانمان‌سوز هم نتواند شما را از عادت‌تان دور کند. 
 
۳- تظاهر کنید که زبان مورد نظر، زبان خودتان است. هر چقدر زبان خارجی را بیشتر وارد زندگی روزانه خود کنید، مغزتان بیشتر آن را مورد توجه قرار می‌دهد و مفید تلقی می‌کند. مترجم روسی، اولگا دیمیتروچنکوا می‌گوید از هر فرصتی استفاده کنید تا در معرض زبان جدید قرار بگیرید. در خانه نام همه اشیا را به این زبان بر روی آن‌ها بنویسید، کتاب‌ کودکان بخوانید، ویدیو‌های تد و تداکس با زیرنویس نگاه کنید، یا در طول روز بخشی از زندگی‌تان را برای یک دوست فرضی خارجی تعریف کنید. 
 
 
۴- از تکنولوژی کمک بگیرید.  دیمیتروچنکوا  ایده خیلی خوبی دارد:‌ «کارهای عجیب مانند عوض کردن زبان تنظیمات تلفن همراهتان کمک می‌کند بلافاصله لغات جدید یاد بگیرید». یا می‌توانید زبان مرورگرتان را تغییر دهید. یا به دنبال کلاس‌های آموزش زبان آنلاین بگردید. مترجم هلندی، الس دکیسر، برای یادگیری گرامر از طریق بازی یا گیمیفیکیشن سایت دولینگو را پیشنهاد می‌کند و برای به خاطر سپردن کلمات برنامه انکی و کارت‌های نمایش «هوشمنداش» را توصیه می‌کند.
 
۵- یادگیری زبان را به چشم وسیله‌ای برای رسیدن به تجربه‌های جدید نگاه کنید. برای مترجم اسپانیایی، سباستین بتی، یادگیری زبان همیشه تمرکز بر روی تجربه‌هایی بوده که آن زبان به وجود می‌آورد. به عبارت دیگر، او کارهایی را که دوست دارد به عنوان تفریح انجام دهد را تبدیل به فرصتی برای یادگیری زبان می‌کند. 
این توصیه را بسیاری از مترجم‌های دیگر نیزمی‌کنند. مترجم ایتالیایی و فرانسوی، آنا مینولی، انگلیسی را با نگاه کردن فیلم‌های مورد علاقه‌اش بدون دوبله یاد گرفته است. مترجم کروات ایوان استامنکویچ وقتی کلاس پنجم بود، بعد از سال‌ها تماشای کانال تلویزیونی کارتون نتورک بدون زیر نویس ناگهان متوجه شد می‌تواند انگلیسی صحبت کند. پس شما هم دفعه بعد که دنبال دستور تهیه کیک هویج بودید، دستور درست کردن آن را به زبانی که سعی دارید یاد بگیرید پیدا کنید. 
 
 
۶- دوست جدید پیدا کنید. ارتباط برقرار کردن با دیگران به زبانی که دارید یاد می‌گیرید، مهمترین نکته است. به شما یاد می‌دهد مستقیما آنچه در ذهن دارید را بیان کنید، به جای اینکه سعی کنید هر جمله را قبل از گفتن در ذهن‌تان ترجمه کنید. سعی کنید کسانی که زبان مورد نظر شما زبان مادری آن‌هاست را در اطراف‌تان پیدا کنید. یا دوستانی برای مکاتبه در خارج از کشور پیدا کنید یا در فروم‌هایی عضو شوید که افراد داوطلبانه به همدیگر کمک می‌کنند زبان مربوطه را یاد بگیرند. 
 
 
۷- از اشتباه کردن نترسید. یکی از موانع رایج در ایجاد مکالمه در زبانی که در حال یادگیری هستید، ترس از اشتباه است. اما کسانی که به زبان مادری آن‌ها صحبت می‌کنید مانند والدین شیفته و شیدا هستند: هر تلاشی از جانب شما برای ارتباط برقرار کردن به زبان ‌آن‌ها اثباتی بر این حقیقت است که شما یک نابغه‌ی با استعداد هستید. برای تلاش‌تان ارزش قائل‌اند و حتی کمک‌تان می‌کنند. از برقرار کردن مکالمه با هم‌سن و سال‌های خود می‌ترسید؟ سعی کنید مهارت‌های زبان‌تان را با افراد کوچک‌تر از خود محک بزنید. جودیت متز مترجم آلمانی می‌گوید: «وقتی با یک بچه‌ ایتالیایی که تازه راه رفتن یاد می‌گرفت حرف می‌زدم و متوجه شدم ایتالیایی ما در یک سطح است خیلی خوشحال شدم.» و صبور باشید. هر چقدر بیشتر صحبت کنید به مطلوب «تسلط مانند زبان مادری» و حرف زدن با هم‌سن‌ و سال‌های خود نزدیک‌تر می‌شوید. 
 
 
36 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۶ آبان ۱۳۹۳
بر اساس بررسی‌هایی که ما در درسنامه از فعالیت شما دوستان در گذرداندن دوره‌های مختلف داشتیم، متوجه شدیم بسیاری از کاربران در دوره‌های مختلف ثبت‌نام می‌کنند اما آن‌ها را به پایان نمی‌رسانند. برای بررسی دقیق‌تر این مساله‌ اخیرا امکان جدیدی در درسنامه اضافه کردیم که در صورت حذف شدن از دوره، نظرسنجی‌ای برای شما فرستاده می‌شود تا بتوانیم دلایل حذف شدن کاربران از دوره‌ها را دقیق‌تر بررسی کنیم. 
 
مطلب پیش رو بر اساس بررسی این نظرسنجی‌ها نوشته شده و ترفند‌هایی را برای بهره‌بری هر چه بیشتر از دوره‌های درسنامه ارائه می‌دهد. 
 
۱- برای خودتان هدف تعریف کنید
پیش از ثبت‌نام در هر دوره برای خودتان هدف مشخص کنید. به عنوان مثال اگر در دوره وبلاگ‌نویسی ثبت‌نام می‌کنید، به خودتان قول بدهید که پس از پایان دوره وبلاگی باز می‌کنید و دستکم هر هفته دو یا سه مطلب در آن منتشر می‌کنید. یا اگر در دوره اخلاق برای همه شرکت کردید، به خودتان قول بدهید که یک مطلب برای روزنامه محل یا دانشگاه خود بنویسید و آن را منتشر کنید. یا آنکه یک کتاب با موضوع فلسفه اخلاق بخوانید.
 
آنچه که باید همواره به یاد داشته باشید این است که قبل از شروع هر کاری هدف‌تان را مشخص کنید و اطمینان داشته باشید که این هدف در تلاش شما برای به پایان رساندن دوره‌های آموزشی تاثیر مضاعفی خواهد داشت.
 
۲- با دیگران در مورد آموخته‌های خود صحبت کنید
هر زمان که با خواندن یک دوره، نکته جدیدی را یاد گرفتید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و در مورد آن بحث کنید. به عنوان مثال اگر در مورد امنیت در اینترنت و کامپیوتر به نکته‌ای جالب و جدید برخورد کردید، آن را با دوستان و اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید و در موردش صحبت کنید.
 
فراموش نکنید که بحث و تبادل نظر با دیگران در مورد یک موضوع به درک بهتر آن بسیار کمک خواهد کرد و باعث می‌شود علاقه و اشتیاق شما برای خواندن دیگر درس‌های آن دوره آموزشی بیشتر و بیشتر شود.
 
۳- به دیگران آموزش دهید
با شروع هر دوره آموزشی از نکاتی که یاد می‌گیرید یادداشت بردارید و سعی کنید که آن نکات را در قالب پاورپوینت، ایمیل یا هر روش دیگری که به نظران مفید می‌آید، به دیگران آموزش دهید. آموزش دادن آموخته‌هایتان به دیگران نه تنها شما را از لذت آموزش بهرمند می‌کند، بلکه درک خودتان به موضوع را نیز عمیق‌تر می‌کند. 
 
برای آموزش دادن به دیگران هم منتظر درخواست آن‌ها نباشید و خودتان پیش‌قدم شوید. به عنوان مثال اگر در مورد مایکروسافت ورد نکات ریز زیادی یاد گرفتید، می‌توانید سر کار داوطلب شوید به همکارانتان استفاده از  ورد را یاد دهید. 
 
فراموش نکنید که آموزش دیگران یکی از بهترین راه‌های یادگیری از نوع عمیق است.
 
ما در درسنامه معتقدیم با رعایت نکات بالا می‌توانید هیجان یادگیری دوره‌های درسنامه را برای خود دو چندان کنید. علاوه برای این خوشحال می‌شویم پیشنهادات و تجربه‌های شما برای بهتر شدن فرآیند یادگیری دوره‌های درسنامه را نیز بشنویم. 
 
59 نظر

ماهنامه صفر و یک:
درسنامه امکان آموزش از طریق ایمیل را به صورت رایگان برای علاقمندان به یادگیری فراهم می‌کند. کافی است دوره آموزشی مورد نظرتان را انتخاب کنید و یک ایمیل خالی به آدرس همان دوره ارسال کنید تا ثبت‌نام شما...