آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۳۱ تیر ۱۳۹۳

حدود ۹ ماه پیش تیم درسنامه اولین دوره با موضوع پی‌اچ‌پی را فعال کرد که با استقبال بسیار خوبی از سوی شما دوستان مواجه شد و از همین رو عزم درسنامه برای برگزاری سطح‌های دیگر این دوره (متوسطه و پیشرفته) بیشتر از گذشته است.

هم اکنون تیم درسنامه بسیار خوشحال است که از فعال شدن دومین دوره پی‌اچ‌پی با نام «پی‌اچ‌پی متوسطه» خبر بدهد. این دوره آموزشی از روز دوشنبه، ۳۰ تیر ماه فعال شده است و در آن شما یک قدم به دنیای حرفه‌ای‌های پی‌اچ‌پی نزدیک‌تر خواهید شد. در این دوره شما با SQL و همچنین ایرادیابی در کدهای پی‌اچ‌پی آشنا خواهید شد. تیم درسنامه امیدوار است که در آینده‌ای نزدیک سومین و آخرین دوره پی‌اچ‌پی را نیز فعال کند تا به این صورت شما دوستان یک بسته آموزشی کامل و رایگان در زمینه پی‌اچ‌پی داشته باشید.

در صورت تمایل به شرکت در این دوره آموزشی، تنها کافی است که یک ایمیل خالی به PHP2@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره آموزشی نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی این دوره مراجعه کنید. البته دقت کنید که برای شرکت در این دوره نیاز دارید که از دوره مقدماتی پی‌اچ‌پی فارغ‌التحصیل شده باشید.

2 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۰ تیر ۱۳۹۳

مقاله پیش‌رو از سری مقاله‌هایی است که در مورد آموزش الکترونیک ترجمه می‌کنیم. در مطلب قبل مقاله‌ای ترجمه کردیم تحت عنوان «چرا موک‌ها می‌توانند برای مدارس مناسب باشند؟»  پس از انتشار این مقاله بسیاری از دوستان از ما در مورد موک پرسیدند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم این بار مقاله‌ای را ترجمه کنیم که توضیح می‌دهد موک چیست و بنیانگذاران موک چه کسانی هستند. در انتها نیز از شما کاربران عزیز درسنامه می‌خواهیم که با شرکت در نظرسنجی، معادل مناسب فارسی این واژه را از نگاه خودتان به ما اعلام کنید. 

بحث موک‌‌ها این روزها بسیار داغ است، به خصوص بین دانشگاهیانی که معتقدند دوره‌های موک بر روی حرفه آن‌ها شدیدا تاثیر خواهد گذاشت. زمان زیادی از راه‌اندازی موک‌ها نمی‌گذرد، به همین دلیل بسیاری سوال دارند که موک چیست و چرا به تازگی از این اصطلاح در رسانه‌ها زیاد استفاده می‌شود.

موک چیست؟
به طور کلی موک‌ به دوره‌های آنلاینی گفته می‌شود که همه می‌توانند از طریق دسترسی به اینترنت به این دوره‌ها دسترسی داشته باشند. برخلاف دوره‌های معمول آنلاین، موک‌ها معمولا رایگان هستند، هرچند نه همیشه، و صدها هزار دانش‌آموز جذب می‌کنند.

بنا به گفته ری اسکردر، مدیر بخش آموزش آنلاین دانشگاه ایلینوی در اسپرینگفیلد، در حال حاضر حدود ۴۵۰ موک در سراسر دنیا در دسترس است.

در این دور‌ه‌ها دانش‌آموزان خود تصمیم می‌گیرند که با چه سرعتی دوره را بگذرانند، هر دوره به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود و شامل تالارهای گفتگو و ارزیابی پایان دوره هستند. نمره‌ها را معلم دوره، هم‌کلاسی‌ها و یا نرم‌افزارهای نمره‌دهی مشخص می‌کنند.

اهداف موک متنوع است و گذراندن واحد‌های دانشگاهی از اهداف اولیه آن در حال حاضر نیست. در فوریه ۲۰۱۳، شورای آموزش و پرورش آمریکا پنج دوره  موک در علوم و ریاضی را به عنوان دوره دانشگاهی تایید کرد. با وجود اینکه شورای آموزش و پرورش آمریکا عضویت بیش از ۱۸۰۰ دانشگاه و کالج را دارد، این دانشگاه‌ها و کالج‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند چه دوره‌هایی را به عنوان واحد دانشگاهی بپذیرند.

تا به امروز تنهاد تعداد محدودی از دانشگاه‌ها توصیه شورای آموزش و پرورش آمریکا را پذیرفته‌اند. اما کورتیس بنک، استاد دانشگاه ایندیانا معتقد است شرایط به زودی تغییر می‌کند. او می‌گوید تا پیش از پایان سال، احتمالا تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها دوره‌های موک را می‌پذیرند.

بنک همچنین می‌گوید در این فاصله مردم می‌توانند دور‌ه‌های موک را برای پیشرفت در حرفه‌شان، آماده شدن برای ورود به دانشگاه، ایده گرفتن و یا صرفا برای تفریح بگذرانند. گذراندن دوره‌های موک همچنین می‌تواند اولین قدم برای تغییر زمینه شغلی باشد.

او می‌گوید گذراندن دوره‌های موک، حتی اگر مدرکی برای آن عرضه نشود، می‌تواند به کارفرماها یا دانشگاه‌های آتی شما نشان دهد که برای برداشتن قدم‌های بعدی در کار یا تحصیلات‌تان آماده‌اید.

چه کسانی دوره‌های موک را ارائه می‌دهند؟
در میان سازمان‌هایی که دوره‌های موک ارائه می‌دهند، سه سازمان غالب هستند که همه در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده‌اند و الگوی کاری‌شان همچنان در حال تحول است.

کورسرا (Coursera)، که توسط دو نفر از اساتید دانشگاه استنفورد تاسیس شده، یک موسسه آموزشی انتفاعی است که با همکاری دانشگاه‌های مختلف، ۳۷۰ دوره موک در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. دوره‌ها رایگان هستند، هر چند کاربران برای دریافت برخی از مدرک پایان دوره باید هزینه‌ای را بپردازند.

اوداسیتی (Udecity)، که توسط یکی از اساتید دانشگاه استنفورد و دو کارآفرین تاسیس شده نیز یک موسسه آموزشی انتفاعی است. اوداسیتی با همکاری دانشگاه‌ها مختلف حدود ۲۴ دوره ارائه می‌دهد و بیشتر بر روی دوره‌های علمی و فن‌آوری تمرکز دارد. دوره‌ها و مدارک ارائه شده توسط اوداسیتی رایگان هستند،‌ مگر اینکه سازمانی که با همکاری یودسیتی دوره را ارائه می‌دهد مبلغی را بابت نمره نهایی دوره دریافت کند.

اِداکس (edX) یک موسسه غیرانتفاعی است که دانشگاه هاروارد و موسسه فن‌آوری ماساچوست آن را تاسیس کرده‌اند. اداکس ۳۵ دوره  موک ارائه می‌دهد. دوره‌های ادکس رایگان هستند هر چند اعلام شده که دیر یا زود مبلغی برای ارائه مدرک دریافت خواهند کرد. 

 
حال با توجه به تاریخچه کوتاهی که از موک (Massive Open Online Courses) خواندید، لطفا در نظرسنجی زیر شرکت کنید و معادل مناسب فارسی را انتخاب کنید. علاوه بر این ممنون می‌شویم که پیشنهادات خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.
 
68 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۸ تیر ۱۳۹۳

نزدیک به چهار سال از راه‌اندازی درسنامه می‌گذرد و همیشه در این چهار سال سعی کرده‌ایم بهترین خدمات ممکن را به شما کاربران عزیز درسنامه ارائه دهیم، اما تا به امروز فرصت نشده بود تا نظر شما را در مورد خدمات پشتیبانی درسنامه بپرسیم.

حال فرصتی فراهم شده و ما یک پرسشنامه تدارک دیده‌ایم تا تجربه شما را در برخورد با بخش پشتیبانی درسنامه بشنویم. شرکت در این نظرسنجی بیشتر از دو دقیقه وقت شما را نمی‌گیرد و به ما کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیم و در برطرف کردن ضعف‌ها قدم برداریم.

برای شرکت در این نظرسنجی کافی است روی این لینک کلیک کنید. از توجه و همکاری شما ممنونیم و بی‌صبرانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

در ضمن فراموش نکنید که این نظرسنجی را به دیگر دوستان خود که در درسنامه عضو هستند معرفی کنید :)

3 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۰ تیر ۱۳۹۳

حدود یک و نیم ماه به تولد چهار سالگی درسنامه مانده است و در این مدت یکی از نکاتی که تیم درسنامه متوجه آن شده است، درخواست تعداد زیادی از کاربران درسنامه برای برگزاری دوره‌هایی با موضوع «مهارت‌های زندگی» بوده است. تیم درسنامه هم مانند گذشته و با توجه به اینکه عامل پیشرفت خود را توجه به نظر کاربران می‌داند، در طی دو سال اخیر همواره سعی کرده است که دوره‌های مختلفی با موضوع مهارت‌های زندگی برگزار کند و تاکنون نیز ۶ دوره با این موضوع در درسنامه فعال کرده است. در ادامه این سیاست، تیم درسنامه خوشحال است که از فعال شدن هفتمین دوره برای افزایش مهارت‌های زندگی شما خبر بدهد: «حسابداری برای همه»

دوره «حسابداری برای همه» از روز ۱۰ تیر ماه در درسنامه فعال شده است و در این دوره شما با مبانی حسابداری آشنا خواهید شد به گونه‌ای که پس از پایان این دوره به راحتی می‌توانید مدیریت دخل و خرج کسب و کار و یا خانواده خود را در دست بگیرید. تیم درسنامه این دوره آموزشی را به تمام کسانی که دستی در دخل و خرج خانه دارند، از جمله زنان خانه‌دار توصیه می‌کند.

در صورتی که تمایل دارید تا در این دوره آموزشی شرکت کنید، تنها کافی است یک ایمیل خالی به AfE@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی آن مراجعه کنید.

25 نظر

میناب تکنیک:
درسنامه سایتی بسیار عالی و رایگان در زمینه برگزاری دوره های مختلف  آموزش الکترونیکی است. با ثبت نام در دوره های درسنامه مطالب آموزشی را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید ، پس از خواندن هر مطلب...