آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۴ مهر ۱۳۹۲

طی ماه‌های گذشته در شبکه‌های اجتماعی مختلف خبر از سرویس جدیدی داده بودیم که قدمی بزرگ در ساختار آموزشی درسنامه است و تیم درسنامه اعتقاد دارد این سرویس جدید می‌تواند نقش بسزایی در فرآیند آموزشی درسنامه داشته باشد.

تاکید ما بر این نکته به این دلیل است که در طول بیش از سه سال فعالیت درسنامه، به صورت روزانه ایمیل‌های مختلفی دریافت کرده‌ایم که در آن سوالات مختلفی در مورد یک درس یا قسمتی از آن پرسیده شده است؛ اما به دلیل آنکه درسنامه یک سیستم خودآموز است که بیشتر کارها در آن به صورت خودکار انجام می‌شود، امکان پاسخ دادن به تک تک این سوالات وجود نداشت. در نتیجه تنها پاسخ ما به کاربران این بود که برای پیدا کردن پاسخ خود به جستجو در اینترنت بپردازند.

با گذشت زمان و بررسی‌هایی که از سوی ما صورت گرفت، به این نتیجه رسیدیم که ایجاد یک ساختار پرسش و پاسخ در وضعیت کنونی امکانی حیاتی است که کاربران به آن نیاز دارند. بر همین اساس از حدود ۶ ماه پیش تیم درسنامه شروع به ایجاد بستری با این هدف کرد که در نهایت نتیجه آن را می‌توانید از امروز در پرسشکده مشاهده کنید.

پرسشکده سرویسی است که از این پس شما با ثبت‌نام در هر یک از دوره‌های درسنامه، به صورت خودکار در تالار مربوط به آن دوره در پرسشکده عضو خواهید شد. این بدان معناست که اگر شما در دوره «امنیت در کامپیوتر و اینترنت» ثبت‌نام کنید، تالار این دوره به صورت خودکار برای همان آدرس ایمیلی که با آن در این دوره آموزشی ثبت‌نام کرده‌اید باز می‌شود و شما از این پس می‌توانید کلیه سوالاتی که در طول آن دوره با آن مواجه می‌شوید را در پرسشکده مطرح کنید. با مطرح کردن سوال خود، دیگر دانشجویان درسنامه و یا یکی از اعضای تیم درسنامه به سوال شما پاسخ خواهد داد و به این صورت شما راحت‌تر از گذشته پاسخ سوال خود را پیدا خواهید کرد.

دقت کنید که پرسشکده با فعالیت شما دوستان پویا و کاربردی خواهد شد. از همین رو از شما دوستان درخواست می‌کنیم که مانند گذشته از درسنامه حمایت کنید و با فعالیت و مطرح کردن سوالات مختلف و پاسخ دادن به سوالات دیگران در پرسشکده، در گسترش دانش عمومی کمک کنید. دقت کنید که هر چه بیشتر در پرسشکده فعالیت کنید، درجه کاربری شما افزایش خواهد داشت.

زمانی که شما پروفایل خود را در پرسشکده ایجاد کنید، در سمت چپ پروفایل، تصویری را مشاهده می‌کنید که نشان‌دهنده درجه کاربری شما. درجه کاربری در پرسشکده شامل ۷ درجه است که از نام‌های کوه‌های معروف ایران براساس ارتفاع گرفته شده‌اند:

  • دماوند
  • علم‌کوه
  • سبلان
  • تخت سلیمان
  • دنا
  • زردکوه
  • تفتان

هر چه فعالیت شما در پرسشکده بیشتر باشد، درجه شما در میان سایر کاربران افزایش پیدا می‌کند. مثلا درجه شما با ثبت‌نام در پرسشکده برابر با تفتان خواهد بود و با شروع فعالیت و ایجاد مطلب، پاسخ دادن به سوالات دیگران، رای دادن به نظرات دیگران و... درجه شما به مرور زمان به زردکوه، دنا، تخت سلیمان، سبلان، علم‌کوه و در نهایت دماوند افزایش پیدا خواهد کرد.

پس هم اکنون با مراجعه به این آدرس یا کپی کردن آدرس http://porseshkade.com در مرورگر خود، فعالیت خود را در پرسشکده آغاز کنید و سوالات و نکات نامفهومی که در طول دوره با آن برخورد کرده‌اید را در آنجا مطرح کنید. البته فراموش نکنید که نقض قوانین پرسشکده باعث مسدود شدن حساب کاربری شما خواهد شد. پس قوانین پرسشکده را دستکم یک بار به صورت کامل بخوانید.

علاوه بر این باید به این نکته نیز اشاره کنیم که پرسشکده مانند درسنامه از آن کاربرانش است و با کمک شما دوستان به جایگاه واقعی خودش خواهد رسید. اگر هم با مشکلی در پرسشکده مواجه شدید، لطفا آن را به آدرس ایمیل support@darsnameh.com ارسال کنید.

درنهایت بد نیست که توضیحی در مورد داستان عیدی درسنامه بدهیم که با تاخیر زیادی و بیش از حدی مواجه شده است!

تیم درسنامه در بهمن ماه سال گذشته با وب‌سایت کدآکادمی برای ایجاد نسخه فارسی این وب‌سایت برای کاربران فارسی‌زبان به توافق رسید و یک دوره آموزشی کدآکادمی را نیز به صورت کامل به فارسی ترجمه شد؛ اما به دلیل مشکلات فنی‌ای که برای ایجاد بخش فارسی کدآکادمی به وجود آمده است، آغاز این پروژه با تاخیر بسیار زیادی مواجه شده است که از کنترل تیم درسنامه خارج است زیرا این بخش مربوط به تیم کدآکادمی است. با این حال تیم درسنامه همچنان در حال تلاش برای شروع به کار بخش فارسی کدآکادمی است که به محض دریافت آخرین اخبار، شما را به روز خواهیم کرد.

تیم درسنامه امیدوار است که تا آن زمان، استفاده از پرسشکده برای شما لذت‌بخش باشد و مانند درسنامه، به آن توجه لازم را داشته باشید.

 

21 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۷ مهر ۱۳۹۲

مهاجرت کردن در هر زمینه‌ای چالش‌های ویژه خود را دارد حال می‌خواهد مهاجرت از یک کشور به کشور دیگری باشد یا از یک سیستم عامل و به سیستم عامل دیگری. تیم درسنامه با توجه به این مسئله و محبوب شدن سیستم عامل مک در بین کاربران فارسی‌زبان، مدتی قبل تصمیم به راه‌اندازی دوره‌ای با موضوع مهاجرت به سیستم عامل مک را گرفت که نتیجه آن دوره‌ای با عنوان «مهاجرت از ویندوز به مک» شد. دوره‌ای که از روز جمعه، ۱۲ مهر ماه در درسنامه فعال شده است.

در این دوره آموزشی به صورت قدم به قدم طرز استفاده از قسمت‌های مختلف سیستم عامل مک و همچنین درک محیط متفاوت آن با ویندوز آموزش داده شده است به گونه‌ای که باخیال راحت می‌توانید به مک مهاجرت کنید. دقت کنید که برای شرکت در این دوره بهتر است که نسخه‌ای از سیستم عامل مک را در اختیار داشته باشید تا با خیالی راحت بتوانید کلیه درس‌ها را بدون مشکل پشت سر بگذارید.

برای شرکت در این دوره آموزشی تنها کافی است که یک ایمیل خالی به Move2Mac@Darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره آموزشی نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

5 نظر

شاهوار نت:
‎آموزش از راه دور یکی از روش‌های آموزشی این روزها در دنیا است که به دلیل در دسترس بودن در هر نقطه‌ای که یک خط اینترنت باشد، با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. آموزش کاربران اینترنت در...