آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۳ مهر ۱۳۹۲

فلسفه یکی از موضوعاتی است که کل بشر از همان ابتدا با آن به صورت‌های مختلف سروکار داشته است و از همین روست که می‌توان فلسفه را بخشی از زندگی روزمره خود بدانیم. تیم درسنامه با توجه به اهمیت این موضوع و درخواست بسیاری از کاربران برای ایجاد دوره‌هایی با موضوع فلسفه، حدود سه ماه پیش دست به کار شد تا اولین دوره خود با موضوع فلسفه را در درسنامه فعال کند که حاصل آن دوره‌ای با عنوان «فلسفه برای همه» شده است که از روز چهارشنبه، ۳ مهر ماه در درسنامه فعال شده است.

این دوره اولین دوره از سری دوره‌های آموزشی فلسفه است که شما به کمک آن با مبانی فلسفه آشنا خواهید شد و به درک کلی و جامع از فلسفه خواهید رسید. هدف این دوره آموزشی آماده کردن شما برای یادگیری موضوعات مختلف فلسفه است که در طول این دوره با هر کدام از آنها به صورت کلی آشنا می‌شوید. دقت کنید که این دوره اولین دوره از سری دوره‌های فلسفه است و طی ماه‌های آینده دوره‌های بیشتری با موضوع فلسفه در درسنامه فعال خواهد شد.

برای شرکت در این دوره آموزشی تنها کافی است که یک ایمیل خالی به Philosophy1@Darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره آموزشی نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

8 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۵ شهریور ۱۳۹۲

۲۴ ساعت گذشته برای تیم درسنامه ۲۴ ساعت تاریخی‌ای بوده است که هیچ یک از اعضای تیم درسنامه تاکنون آن را با این شدت و حدت تجربه نکرده است!

از ساعت ۰۷:۱۴ روز ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۲ سری حملات شدیدی از نوع حمله محروم‌سازی از سرویس که به DDoS مشهور است بر علیه کلیه سرورهای درسنامه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. اگر بخواهیم به زبان ساده این نوع حملات را توضیح دهیم، باید بگوییم که فرد یا افراد خرابکار با ارسال ترافیک بسیار زیاد بر روی سرورهای یک وب‌سایت، باعث می‌شوند که آن سرورها امکان مدیریت آن ترافیک را نداشته باشند که در نتیجه باعث از کار افتادن آن وب‌سایت می‌شود.

براساس بررسی‌های تیم فنی درسنامه، این حمله DDoS از طریق بیش از ۳۰۰۰ آدرس آی‌پی یکتا از کشورهای مختلف صورت گرفته است که بیشترین آی‌پی‌ها از کشور چین بوده است. شدت این حملات به گونه‌ای بوده که دستکم ۲۲۸ هزار و ۷۲۷ بار به سرورهای درسنامه حمله صورت گرفته است و در نهایت باعث شده است بیش از ۸ ساعت وب‌سایت درسنامه و تمام سرویس‌های مرتبط با آن مانند اپلیکیشن اندروید درسنامه از دسترس خارج شوند و بسیاری از کاربران درسنامه نتوانند در آزمون‌های خود شرکت کنند و یا درس‌های خود را همراه با تصاویر آنها بدون مشکل مطالعه کنند.

تصویر زیر شدت حمله DDoS صورت گرفته بر علیه درسنامه را نشان می‌دهد. بخشی که با رنگ قرمز مشخص شده است نشان دهنده زمانی است که سرور درسنامه به صورت کامل خاموش شده است و کلیه خدمات درسنامه به صورت کامل از دسترس خارج شده‌اند.

تیم درسنامه پس از اطلاع از این حمله، به سرعت شروع به حل این مشکل کرد تا وضعیت درسنامه به حالت عادی بازگردد. از همین رو چندین تغییر مهم بر روی وب‌سایت درسنامه انجام داد که یکی از آنها فعال کردن سرویس CloudFlare بر روی سرورهای درسنامه بود تا به این صورت وضعیت وب‌سایت بهتر از گذشته شود و کاربران درسنامه بتوانند مانند گذشته از خدمات رایگان آن استفاده کنند. در مدت زمان کوتاهی که CloudFlare را بر روی سرورهای درسنامه فعال کردیم، آمار جالبی از شدت این حمله DDoS بدست آوردیم که بیان کردن آن به شما کاربران عزیز جالب خواهد بود.

در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۱.۵ میلیون صفحه در درسنامه توسط بیش از ۳۲۰۰ بازدیدکننده یکتا دیده شده است که حدود ۳۰۰۰ بازدیدکننده آنها مربوط به آی‌پی‌هایی هستند که در حمله DDoS بر علیه درسنامه شرکت داشته‌اند. تصویر زیر میزان رشد خیره‌کننده ترافیک درسنامه به دلیل حمله‌ای که از روز گذشته آغاز شده است را نشان می‌دهد.

تیم درسنامه هم اکنون نیز در حال نظارت وضعیت درسنامه است تا درسنامه مانند گذشته به خدمات رایگان خود به تمام کاربران فارسی‌زبان ادامه دهد. تیم درسنامه امیدوار است که شما کاربران شرایط ویژه موجود را درک کنید و مانند گذشته همراه درسنامه باشید تا تیم درسنامه بتواند به صورت کامل این مشکل پیش آمده را حل کند.

در نهایت نیز باید این نکته را بگوییم که براساس بررسی‌های انجام شده، شما دوستان مانند گذشته می‌توانید در آزمون‌های درسنامه شرکت کنید هر چند که مشاهده عکس‌های موجود در درس‌ها و استفاده از اپلیکیشن اندروید درسنامه با مشکلاتی مواجه است که تیم درسنامه هم اکنون در حال بررسی و رفع آنهاست.

20 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۱ شهریور ۱۳۹۲

حدود یک ماهی می‌شود که دوره‌ای را در درسنامه فعال نکرده‌ایم و از همین رو برخی از کاربران درسنامه به ما در این مورد خرده گرفته‌اند که چرا در این زمینه آنقدرها فعال نیستیم و مانند گذشته به طور متوسط هر دو هفته یک بار دوره‌ای را در درسنامه فعال نمی‌کنیم. در پاسخ به این دوستان باید بگوییم که تیم درسنامه هم اکنون در حال ایجاد امکانی جدید برای شما دوستان است تا تجربه هیجان‌انگیزتری نسبت به گذشته داشته باشید. به همین دلیل تعداد دوره‌هایی که در ماه‌های گذشته در درسنامه فعال کرده‌ایم دچار کاهش شده‌اند، هر چند که این مورد به زودی به صورت کامل رفع خواهد شد و شما شاهد دوره‌های بیشتری در درسنامه خواهید بود.

با این مقدمه تیم درسنامه خوشحال است که از فعال شدن دوره آموزشی جدیدی با عنوان «طراحی وب‌سایت به کمک ورپرس» خبر بدهد که از روز شنبه، ۹ شهریور ماه فعال شده است. این دوره آموزشی که می‌توان آن را اولین دوره درسنامه از سری دوره‌های طراحی وب‌سایت دانست، بر روی سیستم مدیریت محتوا وردپرس که یکی از پرطرفدارترین‌ها سیستم‌های مدیریت محتوا در بین ایرانیان است تمرکز دارد و شما در طی این دوره‌ها یاد خواهید گرفت که چگونه با کمترین هزینه وب‌سایت یا وبلاگ خود را بدون نیاز به فرد دیگری راه‌اندازی کنید.

برای شرکت در این دوره آموزشی تنها کافی است که یک ایمیل خالی به wpd@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره آموزشی نیز می‌توانید به صفحه اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

34 نظر

دست نوشته‌های من (رضا سپه‌وندی):
روزهای اولی که با کامپیوتر آشنا شدم با مسائلی مواجه بودم که با آنها آشنا نبودم. خواندن کتاب و اجرای عملی آن سخت بود پس به دنبال آموزشی‌های الکترونیکی بودم و به سختی در آن سال‌ها پیدا می‌کردم و می‌خواندم و...