آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

درک درست شبکه‌های رایانه‌ای یکی از مهمترین اصولی است که این روزها هر کاربر اینترنت به آن نیاز دارد. علت این نیاز نیز به این نکته باز می‌گردد که هر کاربری چه در خانه و چه در محل کار به صورت مستقیم و غیر مستقیم با شبکه‌های رایانه‌ای سروکار دارد. به همین دلیل و با توجه به درخواست‌های زیادی که از سوی کاربران درسنامه در مورد برگزاری دوره‌ای با این موضوع داشته‌ایم، تیم درسنامه از روز سه‌شنبه، ۱۰ اردیبهشت ماه دوره‌ای با عنوان «مبانی شبکه» را فعال کرده است.

هدف از این دوره آموزشی آشنایی شما با مبانی شبکه و همچنین چگونگی راه‌اندازی یک شبکه خانگی است به طوری که بدون هیچ دردسری بتوانید از طریق شبکه خانگی‌ای که ایجاد کرده‌اید، به فایل‌های مورد نظر خود دست پیدا کنید و آنها را بین ابزارهای مختلف خود مانند کامپیوتر، تبلت و... به اشتراک بگذارید.

در صورت تمایل برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی تنها کافی است که یک ایمیل خالی به network1@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

46 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۲ فروردین ۱۳۹۲

نکته مهم: همانگونه که بسیاری از دوستان در قسمت نظرات عنوان کرده‌اند، این خبر دروغ اول آوریل/ ۱۳ فروردین بوده است و اگر به لینک داخل متن که بر روی اول آوریل قرار دارد دقت کنید، متوجه دروغ بودن این مطلب خواهید شد.

بیشتر از دو سال است که درسنامه با شما دوستان همراه بوده و در این مدت یکی از درخواست‌هایی که از تیم درسنامه داشته‌اید، افزایش اعتبار مدارک درسنامه بوده است. از همین رو تیم درسنامه در این مدت جوانب مختلف کار را سنجید تا سرانجام به راه حلی عالی برای این درخواست شما رسید: ایجاد دانشگاه درسنامه!

تیم درسنامه با افتخار در روز اول آوریل ۲۰۱۳ اعلام می‌کند که دانشگاه درسنامه از تابستان سال جاری در جزیره کیش فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ساختار کلی دانشگاه درسنامه به صورت زیر خواهد بود:

- ثبت‌نام: ثبت‌نام در این دانشگاه برای تمام اعضای درسنامه رایگان خواهد بود و اگر شما دستکم یکی از دوره‌های درسنامه را با موفقیت به پایان رسانده باشید، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید در دانشگاه درسنامه ثبت‌نام کنید. اما اگر شما عضو درسنامه نباشید و بخواهید که در دانشگاه درسنامه ثبت‌نام کنید، باید هزینه‌ای را پرداخت کنید که در آینده‌ای نزدیک مبلغ دقیق آن را اعلام خواهیم کرد. علاوه بر این حداقل سن شما برای ثبت‌نام در دانشگاه درسنامه باید ۱۸ سال باشد مگر اینکه نامه‌ای مبنی بر رضایت والدین‌تان همراه خود داشته باشید.

- چگونگی برگزاری کلاس‌ها و رشته‌های تحصیلی: در دانشگاه درسنامه رشته‌های مختلفی مانند آنچه در وب‌سایت درسنامه آموزش داده می‌شوند، تدریس خواهد شد با یک تفاوت بزرگ که در این دانشگاه باید به صورت فیزیکی حضور داشته باشید و در کلاس‌های درس اساتید دانشگاه که به صورت ویدیو کنفرانس و از راه دور برای شما برگزار خواهند شد، شرکت کنید . رشته‌هایی که تاکنون برگزاری آنها مورد تایید قرار گرفته‌اند عبارتند از:

  • مهندسی رایانه- امنیت شبکه (مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا)
  • مهندسی فناوری اطلاعات (مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد)
  • روانشناسی بالینی (مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا)
  • کارگردانی فیلم و تلویزیون (مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد)

- هزینه زندگی و محل تحصیل: همانگونه که گفته شد، محل دانشگاه درسنامه در جزیره‌ی زیبای کیش قرار دارد و تمام دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی خود، بین ۲ تا ۶ سال را باید در این جزیره زندگی کنند. دانشگاه درسنامه کلیه‌ی هزینه‌های زندگی مانند غذا، محل زندگی، حمل و نقل و... را متقبل خواهد شد و شما به عنوان یک دانشجو تنها کافی است که هر روز بر سر کلاس‌های خود حاضر شود.

- شرایط فارغ‌التحصیلی: برای فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه درسنامه شما باید مانند هر دانشگاه دیگری کلیه‌ی واحدهای آموزشی خود را قبول شوید و در این مورد هیچ اسثثنایی مانند تک ماده و... وجود ندارد! این بدان معناست که شما باید تمامی واحدهای آموزشی خود را با حداقل نمره (۵۰ درصد) قبول شوید.  زمانی که شما کلیه‌ی واحدهای آموزشی خود را قبول شدید، با تایید اساتید مقطع تحصیلی‌تان، مدرکی مبنی بر فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه درسنامه برای شما صادر خواهد شد. دقت کنید که برای دریافت این مدرک باید هزینه‌ای را پرداخت کنید که مقدار دقیق آن در آینده‌ای نزدیک اعلام خواهد شد.

در پایان نیز باید این نکته را بیان کنیم که ظرفیت دانشگاه درسنامه در سال اول ۱۰۰ نفر خواهد بود که امیدواریم شما نیز جزو این ۱۰۰ نفر باشید.

در صورت داشتن هر گونه سوالی نیز می‌توانید از بخش نظرات همین مطلب آنها را با ما درمیان بگذارید.

87 نظر

امیر وب:
یادگیری، دریافت اطلاعات مفید، یافتن مطالب یک مزیت اینترنت محسوب می‌گردد، روش‌های زیادی برای یافتن مطالب و یا آموزش‌ها و یا دوره‌های مختلف وجود دارد، آموزش از طریق ایمیل می‌تواند...