آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۳ آذر ۱۳۹۱

یکی از مواردی که تیم درسنامه به آن اعتقاد راسخ دارد آن است که گوش دادن به پیشنهادات و انتقادات کاربران درسنامه باعث پیشرفت روزافزون درسنامه می‌شود. در همین راستا نیز بسیاری از کاربران درسنامه خواستار برگزاری دوره‌هایی در زمینه‌ی علوم انسانی شده بودند و به همین دلیل از چند ماه پیش تیم درسنامه شروع به برگزاری چنین دوره‌هایی کرده است. در ادامه‌ی این سیاست نیز تیم درسنامه از روز پنجشنبه، ۲ آذر ماه دوره‌ای با عنوان «مدیریت خشم برای والدین» را در درسنامه فعال کرده است.

در این دوره‌ی آموزشی که گذراندن آن را به تمامی پدر و مادرهای فارسی‌زبان پیشنهاد می‌کنیم، در مورد خشم و حاشیه‌های آن صحبت شده و چند تکنیک و ترفند ساده برای مدیریت خشم به پدر و مادرها آموزش داده شده است. علاوه بر این، روش‌های کنار آمدن با فرزندان خشمگین نیز توضیح داده شده است به طوری که به کمک آنها والدین می‌توانند با فرزندان خشمگین و عصبانی خود به بهترین شکل کنار بیایند. البته آنچه که باید در این میان فراموش نشود و تیم درسنامه بر روی آن تاکید دارد، آن است که این دوره‌ی آموزشی تنها بخشی از مبحث مدیریت خشم است و همانطور که کسی با خواندن چند رمان یک نویسنده‌ی حرفه‌ای نمی‌شود، با گذراندن این دوره نیز تنها راه‌هایی برای توانمندسازی والدین برای روبه‌رو شدن با خشم و کمک به مدیریت آن آموزش داده می‌شود.

برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی تنها کافی است که یک ایمیل خالی به Anger1@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

پی‌نوشت ۱: آدرس این دوره‌ی آموزشی به دلیل آنکه کمی طولانی و گمراه‌کننده بود، تغییر داده شد، هر چند که طی دو ماه آینده امکان شرکت در این دوره از طریق هر دو آدرس ایمیل وجود خواهد داشت.

48 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۳ آبان ۱۳۹۱

یکی از ایده‌هایی که تیم درسنامه به آن اعتقاد دارد، استفاده‌ی بهینه از امکانات مختلف بر روی وب است و به همین دلیل، درسنامه در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند توییتر، فیس‌بوک و گوگل پلاس فعال است.

در ادامه‌ی همین سیاست نیز تیم ما از هفته‌ی گذشته اپلیکیشن فیس‌بوک درسنامه را راه‌اندازی کرده است تا کاربران درسنامه که در این شبکه‌ی اجتماعی عضو هستند، بدون مراجعه به وب‌سایت درسنامه و از طریق این اپلیکیشن بتوانند در جریان آخرین اخبار دوره‌های درسنامه قرار بگیرند.

اما قبل از اینکه شروع به نصب این اپلیکیشن بر روی حساب فیس‌بوک خود کنید، نکته‌ای که باید دقت کنید آن است که هم اکنون و در نسخه‌ی حاضر، در صورتی که ایمیل عضویت شما در دوره‌های مختلف درسنامه با ایمیل عضویت شما در فیس‌بوک یکسان باشد، می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید؛ هر چند که به آن دسته از کاربران که آدرس ایمیل فیس‌بوک آنها با ایمیلی که در دوره‌های درسنامه ثبت‌نام کرده‌اند یکسان نیست، این قول را می‌دهیم که در نسخه‌ی آینده این مشکل را برطرف کنیم.

با نصب این اپلیکیشن شما می‌توانید از امکانات مختلف این اپلیکیشن استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید لیست تمام دوره‌هایی که در درسنامه گذرانده‌اید را مشاهده کنید و در صورت تمایل دوره‌ای که گذرانده‌اید را بر روی نمایه (Profile) حساب فیس‌بوک خود منتشر کنید.

علاوه بر این می‌توانید در هر یک از دوره‌های درسنامه، بدون مراجعه به وب‌سایت درسنامه و ایمیل خود، تنها با دو کلیک ثبت‌نام کنید.

اگر شما هم اکنون در فیس‌بوک حسابی دارید و ایمیل حساب فیس‌بوک شما با ایمیلی که در درسنامه ثبت‌نام کرده‌اید، یکسان است، می‌توانید با مراجعه به کانون برنامه‌های فیس‌بوک، این اپلیکیشن رایگان درسنامه را نصب و از امکانات مختلف آن استفاده کنید.

دقت کنید که این اپلیکیشن، اولین نسخه‌ی اپلیکیشن فیس‌بوک درسنامه است و به همین دلیل تیم درسنامه مشتاقانه منتظر نظرات و دیدگاه‌های شما در مورد آن است. شما می‌توانید پیشنهادات و انتقادات خود را به آدرس ایمیل app@darsnameh.com ارسال کنید.

در نهایت از ۲۵ کاربر درسنامه که در طی هفته‌ی گذشته اپلیکیشن فیس‌بوک درسنامه را مورد بررسی و تست قرار دادند، تشکر می‌کنیم. فراموش نکنید که پس از نصب اپلیکیشن فیس‌بوک درسنامه، دوره‌هایی که گذرانده‌اید را با دیگران به اشتراک بگذارید.

- پی‌نوشت ۱: دقت کنید که این اپلیکیشن تنها به اطلاعات اولیه (نام، نگاره‌ی نمایه، جنسیت، شبکه‌ها، شناسه‌ی کاربری، فهرست دوستان و اطلاعات دیگری که به صورت عمومی قرار داده‌اید) و آدرس ایمیل شما دسترسی خواهد داشت.

39 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۵ آبان ۱۳۹۱

یکی از دوره‌هایی که بسیاری از کاربران درسنامه از ما آن را درخواست کرده بودند، دوره‌ای با موضوع نرم‌افزار اکسل از بسته‌ی نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس بوده است. به همین دلیل تیم درسنامه از چندین ماه پیش نوشتن این دوره را آغاز کرد که حاصل آن دوره‌ای آموزشی‌ای با نام «مایکروسافت آفیس- اکسل» شد که از روز جمعه، ۱۲ آبان ماه در درسنامه فعال شده است.

در این دوره‌ی آموزشی شما هر آنچه را که باید در مورد نرم‌افزار اکسل بدانید را خواهید آموخت به گونه‌ای که در پایان این دوره می‌توانید کارهای روزانه‌ی خود مانند محاسبات مربوط به پروژه‌ی دانشگاهی و... را به راحتی انجام دهید.

این دوره‌ی آموزشی آخرین دوره از سری نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس است که توسط تیم درسنامه برگزار می‌شود و تیم درسنامه امیدوار است که این سری آموزشی نیازهای کاربران فارسی‌زبان را تا حد زیادی برطرف کند و این فرصت را به آنها بدهد که به صورت رایگان هر آنچه را که باید در مورد بسته‌ی نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس بدانند را یاد بگیرند.

برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی نیز تنها کافی است که یک ایمیل خالی به excel@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

پی‌نوشت ۱: برای شرکت در دوره‌ی آموزشی مایکروسافت آفیس- ورد می‌توانید به این مطلب وبلاگ درسنامه مراجعه کنید.

پی‌نوشت ۲: برای شرکت در دوره‌ی آموزشی مایکروسافت آفیس- پاورپوینت می‌توانید به این مطلب وبلاگ درسنامه مراجعه کنید.

34 نظر

امیر منصوری:
آموزش از راه دور یکی از روش‌های آموزشی این روزها در دنیا است که به دلیل در دسترس بودن در هر نقطه‌ای که یک خط اینترنت باشد، با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. آموزش کاربران اینترنت در ایران نیز یکی از...