آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۹ شهریور ۱۳۹۱

همانگونه که بارها گفته‌ایم، موضوعات دوره‌های مختلف درسنامه براساس درخواست کاربران درسنامه تنظیم و فعال می‌شوند. در ادامه‌ی همین سیاست که یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های درسنامه است، از روز چهارشنبه، ۸ شهریور ماه دوره‌ای با موضوع هنرهای بصری با عنوان «الفبای ارتباطات بصری و زبان تصویر» در درسنامه فعال شده است.

در این دوره‌ی آموزشی ارتباطات بصری و زبان تصویر به صورت کلی توضیح داده شده است، به گونه‌ای که در پایان آن، کاربران شمایلی کلی از این مبحث هنرهای بصری را در ذهن خود خواهند داشت. علاوه بر این، در این دوره‌ی آموزشی کاربران با قواعد و روش‌های انتقال مفهوم و پیام از طریق تصاویر آشنا می‌شوند تا به این صورت در مواجه با تصاویر مختلف در زندگی روزانه (مانند بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلوهای نقاشی و...) به درکی آگاهانه از آنها برسند.

در صورت تمایل برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی، تنها کافی است که یک ایمیل خالی به viscom@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

پی‌نوشت ۱: تصویر چشمی که در ابتدا به عنوان تصویر این دوره انتخاب شده بود، سمبل ارتباطات بصری (Visual Communication) است که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر این مطلب ویکی‌پدیای انگلیسی را مطالعه کنید. اما تیم درسنامه به دلیل اینکه همواره به نظر کاربران احترام می‌گذارد و برای جلوگیری از سوءتفاهم، این تصویر را تعویض کرد.

32 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

۲۵ مرداد ماه ۱۳۸۹، روزی است که درسنامه تنها و تنها با یک دوره‌ی آموزشی با عنوان «وبلاگ‌نویسی» فعالیت خود را آغاز کرد و به همین دلیل امروز دومین سالگرد تولد درسنامه است! درسنامه‌ای که بدون پشتیبانی تک تک کاربرانش در جایی که هم اکنون ایستاده است قرار نداشت.

همانگونه که در اولین سال تولد درسنامه نیز گفتیم، هدف درسنامه تنها و تنها آموزش رایگان عموم مردم است زیرا درسنامه اعتقاد دارد که آموزش رایگان حق مسلم هر فردی بر روی این کره‌ی خاکی است. تیم درسنامه در طول یک سال گذشته تمام تلاش خود را کرد که براساس قولی که سال گذشته به شما داده بود، تعداد دوره‌های درسنامه را به عدد ۳۶ برساند اما به دلیل برخی مشکلات به این هدف خود نرسید و هم اکنون ۲۷ دوره‌ی آموزشی رایگان در دسترس کلیه‌ی کاربران فارسی‌زبان قرار دارد.

در طی یک سال گذشته، با تمام قوای خود به تک تک ایمیل‌های کاربران درسنامه پاسخ دادیم و تا جایی که امکان داشت، تمامی مشکلات و سوالات آنها را در کمتر از ۷۲ ساعت حل کردیم و یا پاسخ دادیم. علاوه بر آن و همانگونه که بارها اعلام کرده‌ایم، درسنامه به تمام پیشنهادات و انتقادات کاربرانش توجه و گوش می‌دهد، از همین روی در سال گذشته دو طرح جدید را در درسنامه اجرا کردیم تا به کمک آنها بتوانیم بخشی از مشکلاتی که توسط کاربران به درسنامه گزارش شده بود را حل کنیم:

تیم درسنامه امیدوار است این دو طرح رضایت کاربران درسنامه را در پی داشته باشد و در سومین سالگرد درسنامه، کاربران درسنامه از سطح آزمون‌ها و زمان‌بندی اعمال شده برای دوره‌های مختلف راضی باشند. در ادامه‌ی گسترش خدمات درسنامه، تیم درسنامه در همکاری با رادیو آنلاین، دوره‌های آموزشی درسنامه را به صورت پادکست‌های مختلف بر روی رادیو آنلاین و ویکی رادیو ارائه کرد.

یکی دیگر از مواردی که درسنامه همواره به آن اعتقاد داشته است، ارتباط با کاربرانش بوده است و به همین دلیل در سال گذشته صفحه‌ای در شبکه‌ی اجتماعی گوگل پلاس ایجاد کردیم تا به کمک آن با کاربران بیشتری در ارتباط باشیم. اما شاید مهمترین تغییر در سال گذشته را بتوان طراحی جدید وب‌سایت درسنامه دانست که شما می‌توانید جزئیات آن را در اینجا بخوانید.

در نهایت، تولد درسنامه را تیم درسنامه به تک تک کاربرانی که درسنامه بدون آنها معنایی ندارد تبریک می‌گوید و امیدوار است که در سومین سالگرد درسنامه، تعداد دوره‌های درسنامه به بیش از ۴۰ دوره‌ی آموزشی برسد و علاوه بر آن رضایت کاربران درسنامه بیش از پیش شود. 

به مناسبت دومین سالگرد تولد درسنامه نیز تیم درسنامه ویدئویی را طراحی کرده است که شما می‌توانید از بخش ویدیوهای درسنامه آن را تماشا کنید و یا به یوتیوب و صفحه‌ی فیس‌بوک درسنامه مراجعه کنید.

فراموش نکنید که درسنامه با داشتن کاربرانی مانند شما، درسنامه است!

80 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

یکی از موضوعاتی که بسیاری از کاربران درسنامه آن را از ما درخواست کرده بودند، دوره‌های آموزشی عکاسی با سطح متوسطه و پیشرفته بوده است. از همین رو و با توجه به اینکه یکی از شعارهای تیم درسنامه توجه به خواست کاربران است، تیم درسنامه از روز پنجشنبه، ۱۹ مرداد ماه، دوره‌ای با موضوع «عکاسی دیجیتال ۱» را فعال کرده است. 

در این دوره‌ی آموزشی که سطح آن پیشرفته است و پیش‌نیاز آن نیز دوره‌ی «اصول مقدماتی عکاسی» است، کاربران با مفاهیم مهم و تخصصی عکاسی دیجیتال مانند سنسور، لنز، عمق عکس، دامنه دینامیکی و... آشنا می‌شوند. علاوه بر آن و در انتهای این دوره، کاربران می‌توانند با خطاها و مشکلات رایج در عکاسی دیجیتال آشنا شوند و اصطلاحات مرتبط با این مفاهیم را درک کنند. این دوره‌ی آموزشی به تمامی کسانی که به عکاسی دیجیتال علاقه دارند و می‌خواهند آن را در سطحی حرفه‌ای یاد بگیرند شدیدا پیشنهاد می‌شود.

در صورت تمایل برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی نیز تنها کافی است که یک ایمیل خالی به photography2@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید. 

به روز رسانی ۱: دقت کنید که برای ثبت‌نام در این دوره‌ی آموزشی باید با همان آدرس ایمیلی که در دوره «اصول مقدماتی عکاسی» ثبت‌نام کرده‌اید، در این دوره شرکت کنید.

30 نظر

مهارت‌های زندگی:
  امروزه آموزش نقش مهمی در پیشرفت آدمی دارد (در هر سنی). ولی با توجه به فرصت کم و مشکلات زندگی بیشتر افراد بعد از تحصیل آکادمیک فرصت یادگیری را پیدا نمیکنند، بنده به عنوان راه چاره این کار،...