آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۷ تیر ۱۳۹۱

یکی از دوره‌هایی که طی ایمیل‌های مختلف از سوی کاربران درسنامه درخواست شده بوده، دوره‌ای با موضوع گنو/لینوکس بوده است. در راستای همین درخواست‌ها و سیاست کلی درسنامه که توجه به درخواست کاربران درسنامه است، از روز گذشته ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۱ اولین دوره از سری دوره‌های گنو/لینوکس با نام «آشنایی مقدماتی با نرم افزار آزاد و گنو/لینوکس» در درسنامه فعال شده است.

در این دوره‌ی آموزشی شما با مفهوم نرم‌افزار آزاد و گنو/لینوکس آشنا می‌شوید و خواهید آموخت که چگونه یک سیستم عامل مبتنی بر گنو/لینوکس را بر روی کامپیوترتان نصب کنید. با به پایان رساندن این دوره‌ی آموزشی، شما یک دید کلی و کاربردی از گنو/لینوکس به دست خواهید آورد که به کمک آن می‌توانید دنیای جدیدی را کشف کنید. دنیای جدیدی که در آن به درک دقیق از دنیای نرم‌افزار آزاد یا همان Open Source دست خواهید یافت.

در صورت تمایل برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی نیز تنها کافی است که یک ایمیل خالی به linux1@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

34 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۰ تیر ۱۳۹۱

نکته مهم: این طرح با توجه به عدم استقبال کاربران درسنامه به پایان رسید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این مطلب را بخوانید.

یکی از هدف‌های درسنامه که همواره بر روی آن تاکید داشته‌ایم، نزدیکی به کاربران و توجه به خواسته‌های آنها بوده است و بر همین اساس نیز درسنامه در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند فیس‌بوک، توییتر و یا گوگل پلاس فعال است. 

در ادامه‌ی این سیاست، از هفته‌ی گذشته در حال برنامه‌ریزی برای طرحی آزمایشی بودیم که در آن مشارکت کاربران را با درسنامه بیش از پیش کنیم و در اولین گام این طرح آزمایشی، ایده‌ی مشارکت کاربران درسنامه در طراحی آزمون‌های دوره‌های مختلف درسنامه به ذهن‌مان رسید.

براساس این ایده، تک تک کاربران درسنامه که در هر یک از دوره‌های درسنامه ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند سوالاتی که به عنوان آزمون برای هر درس به ذهن‌شان می‌رسد را برای درسنامه ارسال کنند تا تیم درسنامه پس از بررسی سوالات، آنها را در به روزرسانی‌های مختلف دوره‌های درسنامه اضافه کند و مورد استفاده قرار بدهد.

از همین رو، اگر شما جز آن دسته از کاربران درسنامه هستید که تمایل به طراحی سوال و آزمون برای درس‌های مختلف درسنامه دارید، هم اکنون شما می‌توانید سوالات و آزمون‌های مختلف خود را با ذکر نام درس و دوره‌ای که آزمون آن را طراحی کرده‌اید، به ایمیل quiz@darsnameh.com ارسال کنید.

فراموش نکنید که درسنامه متعلق به تمام اعضای آن از جمله شما است و تیم درسنامه بر روی کمک تک تک شما دوستان برای رشد و بهبود سرویس و خدمات خود حساب ویژه‌ای باز کرده است، زیرا درسنامه بدون کاربران خود هیچ معنا و کارکرد مفید ندارد. 

در صورت داشتن هر گونه سوالی در مورد این طرح نیز می‌توانید از طریق فرم تماس با ما آن را با ما در میان بگذارید.

75 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۲ تیر ۱۳۹۱

اگر درسنامه را از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند توییتر، فیس‌بوک و یا گوگل پلاس دنبال کرده باشید، متوجه شده‌اید که از چندین ماه پیش خبر از راه‌اندازی دوره‌ای جدید از از بسته‌ی نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس داده بودیم. دوره‌ای که در آن به جنبه‌ای دیگر از این بسته‌ی نرم‌افزاری مایکروسافت می‌پردازیم.

اما از آنجایی که کیفیت دوره‌های آموزشی برای تیم درسنامه از هر چیز دیگری دارای اهمیت بیشتری است، زمان راه‌اندازی این دوره‌ی آموزشی با تاخیر بسیاری مواجه شد و این امر باعث بدقولی درسنامه در نزد کاربرانش شد! با این حال پس از چندین هفته تاخیر، تیم درسنامه سرانجام از روز گذشته، یکشنبه ۱۱ تیر ماه این دوره‌ی آموزشی با نام «مایکروسافت آفیس- پاورپوینت» را فعال کرده است. 

در این دوره‌ی آموزشی شما هر آنچه را که نیاز دارید تا به صورت بهینه با نرم‌افزار پاورپوینت کار کنید را خواهید آموخت به گونه‌ای که برای استفاده از پاورپوینت دیگر نیاز به خرید و تهیه‌ی هیچ کتاب و جزوه‌ای نخواهید داشت.

برای شرکت در این دورهی آموزشی نیز تنها کافی است که یک ایمیل خالی به powerpoint@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درسهای این دورهی آموزشی نیز میتوانید به صفحهی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

به روز رسانی ۱: برای شرکت در دوره‌ی آموزشی مایکروسافت آفیس- ورد می‌توانید به این مطلب وبلاگ درسنامه مراجعه کنید.

56 نظر

رخ شاد:
  شاید حدود ۶ ماهی باشد که هر وقتی نزد یکی از دوستانم می‌رفتم  در مورد آموزش وبلاگ نویسی، واژه پرداز، امنیت در اینترنت و آموزش مقدماتی عکاسی که از طریق ایمیل ش دریافت می‌کرد صحبت می...