آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

از حدود سه هفته‌ی پیش از طریق فیس‌بوک، توییتر و گوگل پلاس درسنامه خبر از راه‌اندازی سری پادکست‌های آموزشی درسنامه را داده بودیم که در آن نکات آموزشی هر دوره را به صورت خلاصه و صوتی برای کاربران فارسی‌زبان پخش می‌کنیم. 

بر همین اساس از روز شنبه، ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱، درسنامه با همکاری رادیو آنلاین اولین سری پادکست‌های آموزشی درسنامه را با تمرکز بر روی دوره‌ی وبلاگ‌نویسی تهیه و شروع به پخش کرده است که در صورت تمایل می‌توانید این سری پادکست‌ها را همه روزه در ساعت‌های ۰۴:۵۷:۲۷ و ۰۹:۵۹:۳۸ و ۲۰:۲۳:۲۵ به صورت اینترنتی از طریق رادیو آنلاین گوش کنید.

در ادامه‌ی این سری پادکست‌ها، دومین سری پادکست‌های درسنامه در مورد امنیت در کامپیوتر و اینترنت خواهد بود که برگرفته از دوره‌ی امنیت در کامپیوتر و اینترنت درسنامه است و طی چند هفته‌ی آینده پخش خواهد شد.

تیم درسنامه امیدوار است که شروع این سری پادکست‌های آموزشی قدمی دیگر در جهت آموزش کاربران فارسی‌زبان باشد و با استقبال کاربران درسنامه مواجه شود.

به روز رسانی ۱: هم اکنون از طریق وب‌سایت ویکی رادیو شما می توانید به تمامی پادکست‌های درسنامه گوش کنید.

8 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

همانگونه که از ماه‌ها قبل از طرق مختلف اعلام کرده بودیم، تیم درسنامه در حال آماده‌سازی دوره‌ای آموزشی با موضوع گوگل داکس بود که از روز گذشته این دوره فعال شده است. هدف از این دوره، آموزش مبانی یکی از بهترین بخش‌های گوگل با نام «گوگل داکس» است که می‌توان آن را نسخه‌ی آنلاین و رایگان بسته‌ی نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس دانست.

در این دوره‌ی آموزشی که حاوی ۱۳ درس است شما با تمامی بخش‌های گوگل داکس آشنا خواهید شد، به طوری که با به پایان رساندن این دوره، به راحتی و با خیالی راحت می‌توانید از این بخش گوگل استفاده کنید. اهمیت استفاده از گوگل داکس در این است که با استفاده از آن، شما دیگر نگران از بین رفتن اطلاعات مهم مانند متن پروژه‌ی پایانی، قراردادهای کاری و... نخواهید بود.

برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی تنها کافی است که یک ایمیل خالی به googledocs@darsnameh.com بزنید. برای اطلاع از عناوین درس‌های این دوره‌ی آموزشی نیز می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی این دوره مراجعه کنید.

به روز رسانی ۱: دقت کنید که در مقدمه‌ی این دوره در مورد تغییرات اخیر گوگل داکس به گوگل درایو توضیح داده‌ایم و این تغییرات گوگل تاثیر آنچنانی‌ای در این دوره نداشته است هر چند که در به روز رسانی این دوره این مورد را در نظر خواهیم گرفت.

32 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

مهمترین هدف تیم درسنامه رضایت کاربران آن است و به همین دلیل تیم درسنامه به تمام انتقاد و پیشنهادات دریافتی توجه می‌کند. یکی از مواردی که کاربران درسنامه از روش‌های مختلف به ما گوشزد کرده‌ بودند، طولانی بودن دوره‌های درسنامه است که باعث شده تا آنها از گذراندن دوره‌های درسنامه صرف نظر کنند.

بر همین اساس تیم درسنامه در بررسی‌های خود برای رفع این مشکل، تصمیم گرفته است تا سری دوره‌های جدیدی با نام «مینی دوره» را برگزار کند که به زودی و طی هفته‌های آینده اولین مینی دوره‌ی درسنامه با نام «چگونه رزومه بنویسیم؟» را فعال خواهد کرد.

هدف از ایجاد سری دورهای مینی آن است که در مدت زمان کم، به کاربران فارسی‌زبان آموزش‌های مختلف داده شود و این دوره‌ها برخلاف دوره‌های معمولی درسنامه تنها شامل یک آزمون است که در پایان دوره برگزار می‌شود. مدت زمان مینی دوره‌ها بسیار کمتر از دوره‌های معمولی است و در بسیاری موارد هر دوره در مدت زمان یک هفته به پایان می‌رسد. 

تیم درسنامه گذراندن این دوره‌ها را به افرادی که دارای کمبود وقت هستند و تمایل به یادگیری مطالب مختلف دارند، پیشنهاد می‌کند زیرا مهمترین ویژگی این دوره‌ها کوتاهی آنهاست.

256 نظر

ندای امروز:
‎«درسنامه» وب‌سایتی تازه تاسیس است که هدف اصلی آن آموزش کاربران اینترنت به صورت آنلاین یا از راه دور است، اما با یک ویژگی منحصر به فرد به گونه‌ای که تاکنون در وب فارسی آن را...