آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۵ آبان ۱۳۹۰

با گذشت بیش از یک سال از فعالیت درسنامه، تیم درسنامه طراحی جدید درسنامه را از امروز فعال کرده است و هم اکنون شما طراحی جدید درسنامه را مشاهده می‌کنید. در طراحی جدید که براساس نظرات و پیشنهادات دریافتی از سوی کاربران درسنامه طراحی شده است، قسمت‌های مختلفی مانند دوره‌های آموزشی براساس رده‌های آموزشی، درسنامه از نگاه دیگران، ویدیوهای درسنامه و... اضافه شده است.

- Number 1: این قسمت نوار ابزار درسنامه است که با نسخه قبلی وب‌سایت درسنامه تفاوت‌هایی دارد و چند گزینه به آن اضافه شده است. دوره‌های آموزشی و ویدیوهای درسنامه و همچنین جعبه‌ی جستجو در درسنامه که در انتهای سمت چپ به صورت جعبه‌ای سفید رنگ است، سه گزینه‌ای هستند که در نسخه جدید درسنامه اضافه شده‌اند. شما به کمک گزینه دوره‌های آموزشی درسنامه می‌توانید به کلیه‌ی دوره‌هایی که در درسنامه فعال هستند دسترسی پیدا کنید. هر چند که این دوره‌ها از صفحه‌ی اصلی نیز در دسترس هستند. به کمک گزینه ویدیوهای درسنامه نیز شما می‌توانید به آرشیو کلیه‌ی ویدیوهایی که درسنامه تاکنون منتشر کرده است دسترسی پیدا کنید و به کمک جعبه جستجو نیز می‌توانید در بخش‌های مختلف درسنامه به جستجو بپردازید.

- Number 2: این بخش به صورت خودکار و هر چند ثانیه‌ای تغییر پیدا می‌کند و در آن آخرین و مهمترین دوره‌های درسنامه را می‌توانید مشاهده کنید. این بخش در طراحی قدیم درسنامه وجود نداشته و در طراحی جدید درسنامه اضافه شده است.

- Number 3: این بخش همانگونه که در طراحی قدیم درسنامه نیز وجود داشته، به شما روش ثبت‌نام در درسنامه را به صورت تصویری آموزش می‌دهد.

- Number 4: این بخش شاید یکی از جذاب‌ترین و مهمترین بخش‌هایی باشد که در نسخه جدید طراحی درسنامه اضافه شده است. در این بخش شما تمامی دوره‌های درسنامه را می‌توانید مشاهده کنید. علاوه بر آن به کمک گزینه «رده آموزشی» می‌توانید دوره‌های درسنامه را به صورت دسته‌بندی مشاهده کنید. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا با راحتی بیشتری بتوانید دوره‌های مورد نظر خود را براساس نیازی که دارید پیدا کنید. علاوه بر آن اگر دقت کنید در مقابل برخی از دوره‌های آموزشی کلمه «پ» وجود دارد که نشان‌دهنده‌ی پیش‌نیاز برای آن دوره‌ی آموزشی است. با بردن نشانگر ماوس بر روی این حرف می‌توانید پیش‌نیاز آن دوره‌ی آموزشی را مشاهده کنید. همانگونه که گفته شد، این ویژگی در طراحی جدید درسنامه اضافه شده است.

- Number 5: درسنامه از نگاه دیگران در طراحی قدیم درسنامه در بخش وبلاگ درسنامه وجود داشت، اما در طراحی جدید آن را به صفحه اصلی درسنامه منتقل کردیم و به صورت تصادفی در هر بار بازدید از درسنامه، نظر دیگر وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها را در مورد درسنامه نشان می‌دهد. اگر شما هم در مورد درسنامه مطلبی نوشته‌اید، لینک آن را برای ما ارسال کنید تا در این بخش آن را اضافه کنیم.

- Number 6: این بخش خلاصه‌ای از آخرین مطلب همراه با عنوان ۷ پست آخر وبلاگ درسنامه را نشان می‌دهد. علاوه بر آن لینک صفحه‌ی فیس‌بوک درسنامه و حساب‌های توییتر و فرندفید درسنامه و لایک زدن در فیس‌بوک و گوگل پلاس نیز در این بخش گنجانده شده است.

- Number 7: یکی از مواردی که همواره کاربران درسنامه در ایمیل‌هایی که برای ما ارسال می‌کردند، عدم دسترسی به ویدیوهای درسنامه به دلیل مسدود بودن یوتیوب و فیس‌بوک بوده است. به همین دلیل در طراحی جدید درسنامه برای این مشکل راه‌حلی اندیشیدیم که نتیجه‌ی آن بخش «ویدیوهای درسنامه» است. بخشی که شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی و به صورت آنلاین ویدیوهای درسنامه را تماشا کنید و در صورت نیاز آن را دانلود کنید. در هر بار بازدید از وب‌سایت درسنامه، محتوای این بخش به صورت تصادفی تغییر می‌کند. علاوه بر آن از طریق نوار ابزار نیز می‌توانید به آرشیو کامل ویدیوهای درسنامه دسترسی داشته باشید. این نکته را هم اضافه کنیم که شما همچنان می‌توانید ویدیوهای درسنامه را در کانال یوتیوب درسنامه و همچنین صفحه‌ی فیس‌بوک درسنامه تماشا کنید.

تیم درسنامه امیدوار است که طراحی جدید وب‌سایت درسنامه پاسخگوی نیاز کاربران درسنامه باشد و منتظر پیشنهادات و انتقادات شما در این مورد است تا در نسخه‌های بعدی طراحی درسنامه تغییرات لازم را ایجاد کند.
 

10 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۳ مهر ۱۳۹۰

مدتی است که در فکر ایجاد ویدئوهای کوتاه آموزشی یک دقیقه‌ای هستیم. به همین دلیل هم اکنون در صفحه فیس‌بوک درسنامه نظرسنجی‌ای را برگزار کرده‌ایم تا در صورت استقبال کاربران درسنامه از این ایده، این روش آموزشی را نیز به ساختار آموزشی درسنامه اضافه کنیم.

تیم درسنامه خوشحال خواهد شد که نظر شما را در این باره بداند و با رای دادن در این نظرسنجی، دیدگاه خود را در مورد این ایده با ما در میان بگذارید.

برای رای دادن می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید. اگر هم نظر خاصی دارید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

11 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۲ مهر ۱۳۹۰

«بـ روز» برنامه‌ای است که از شبکه سه سیما هر شنبه پخش و در آن به مسائل مربوط به فناوری اطلاعات و اینترنت پرداخته می‌شود. در هفته‌ی جاری، در روز شنبه، ۸ مهر ماه این برنامه در بخش «معرفی سایت» به معرفی درسنامه پرداخت به گونه‌ای که افراد بیشتری با درسنامه و ساختار آموزشی آن آشنا شده‌اند. هم اکنون نیز تیم درسنامه به خود می‌بالد که ایده آموزش از راه دور رایگان با استقبال کاربران فارسی‌زبان مواجه شده است و به همین دلیل هر روز بیشتر از روز قبل به درستی مسیر خود اعتقاد پیدا می‌کند. اگر شما علاقه به دیدن بخش معرفی درسنامه در برنامه «بـ روز» دارید، می‌توانید به وب‌سایت رسمی این برنامه یا کانال ویدیویی این برنامه در آپارات مراجعه کنید و یا آن را از اینجا دانلود کنید. علاوه بر آن این بخش از برنامه «بـ روز» در کانال ویدیویی درسنامه نیز در دسترس است. نکته: از زمان ۲:۴۰ معرفی درسنامه در این برنامه آغاز می‌شود.

4 نظر

گروه نرم‌افزاری راسخ:
هر روز یک ایمیل حاوی مطالب آموزشی ارزشمندی بر روی ایمیل شما می‌آید و هر چند روز یکبار هم یک کوئیز ۴ یا ۵ سوالی برای شما ایمیل می‌شود که با جواب دادن به آنها در پایان مدرک آن درس را دریافت خواهید...