آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۵ مرداد ۱۳۹۰

 همانگونه که از تیتر این مطلب مشخص است، امروز تولد یک سالگی درسنامه است. وب‌سایتی که هدف آن تنها و تنها آموزش رایگان عموم مردم است که با توجه به نظرات کارآموزان، در مسیر این هدف موفق بوده است.
در سال گذشته و در چنین روزی درسنامه با یک دوره‌ی آموزشی (وبلاگ‌نویسی) شروع به کار کرد و در روز تولد یک سالگی‌اش با ۱۲ دوره‌ی آموزشی مشغول به فعالیت است. این یعنی آنکه درسنامه در طول یک سال گذشته به طور متوسط هر ماه یک دوره‌ی آموزشی را در اختیار کارآموزان خود گذاشته است. آماری که شاید راضی‌کننده باشد، اما با ایده‌آل ما که ۲۴ دوره‌ی آموزشی در یک سال است فاصله‌ی زیادی دارد.
به همین دلیل و براساس برنامه‌ریزی‌ای که کرده‌ایم، در نظر داریم تا در دو سالگی درسنامه، تعداد کل دوره‌های آموزشی را به عدد ۳۶ برسانیم و امیدواریم که در این زمینه موفق شویم.
علاوه بر آن در این مدت سعی کردیم که از طریق ساخت ویدیو، آموزش را از حالت متن به حالت تصویر نیز نزدیک کنیم که نتیجه‌ی آن کانال ویدیوی درسنامه در یوتیوب شد.
در ادامه نیز سعی کردیم که نظر کارآموزان درسنامه را تا جایی که امکانات ما اجازه می‌دهد اعمال کنیم و به همین دلیل در طول این مدت به جرات می‌توانیم بگوییم که به تمامیایمیل‌های ارسالی به درسنامه پاسخ داده‌ایم و برای اینکه با کارآموزان درسنامه نزدیک‌تر باشیم، صفحه‌ای در فیس‌بوک راه انداختیم تا شما راحت‌تر با ما در تماس باشید. در همین راستا و در جهت اطلاع‌رسانی سریع به شما، حساب توییتر خود را در درسنامه فعال کردیم تا شما آخرین اخبار درسنامه را از سریع‌ترین راه ممکن دریافت کنید.
در طول یک سال گذشته درسنامه خالی از ایراد نیز نبوده است به گونه‌ای که دستکم دو بار (++) سیستم درسنامه دچار اختلال شد و مشکلاتی را برای کارآموزان ایجاد کرد که بار دیگر از همینجا از آنها عذرخواهی می‌کنیم.
ایراد دیگری که برخی از کارآموزان به درسنامه می‌گرفتند و یا از ما سوالات بسیار زیادی شده است، اعتبار مدارک درسنامه است که همانگونه که بارها اطلاع‌رسانی کرده‌ایم، هم اکنون در حال گفتگو با چند سازمان و ارگان هستیم تا مدارک درسنامه را مورد تایید قرار بدهند که به محض نهایی شدن، آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
و سخن آخر آنکه از تمامی کارآموزان درسنامه که در این مدت عضو درسنامه شدند، انتقاد و پیشنهاد کردند و درسنامه را به دیگران معرفی کردند کمال تشکر را داریم و امیدواریم که در سال آینده با دستی پرتر از امسال، دو سالگی درسنامه را با هم جشن بگیریم.
در هر صورت امروز تولد درسنامه است و این روز را به تمامی کارآموزان درسنامه که درسنامه بدون آنها معنایی ندارد تبریک می‌گوییم!
و نکته‌ی آخر آنکه اگر دوست دارید انیمیشن یک سالگی درسنامه را تماشا کنید، بر روی تصویر زیر کلیک کنید و یا به یوتیوب یا صفحه‌ی فیس‌بوک درسنامه مراجعه کنید.

15 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۰

در ادامه‌ی سری دوره‌های گزارشگری چندرسانه‌ای، از روز گذشته (۱۵ مرداد) هفتمین و آخرین بخش از این دوره در درسنامه فعال شد که شما می‌توانید با ارسال یک ایمیل خالی بهjournalism7@darsnameh.com در این دوره ثبت‌نام کنید.
این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شما باید دوره‌ی «گزارش‌گری چندرسانه‌ای ۶- نوشتن و خواندن» را با موفقیت به پایان رسانده باشید و این دوره پیش‌نیاز دوره‌ی تدوین صدا است. در این دوره شما با نرم‌افزارهای مختلف تدوین صدا و همچنین چگونگی کار با نرم‌افزار آدیشن (Adobe Audition) آشنا می‌شوید.

4 نظر

مجله آنلاین رنگی رنگی:
اینترنت زندگی ما رو زیر و رو کرده، حتی کلاس و درس و آموزش هم تغییر شکل دادن. حالا کلاس درس می‌تونه تو ایمیل شخصی‌مون تشکیل بشه. سایت درسنامه یکی از مدرسه‌های مجازی که دو سال پیش افتتاح شده. همه آموزشای...