آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۵ بهمن ۱۳۸۹

 
اگر از کارآموزان دوره‌های درسنامه باشید، مشاهده کرده‌اید که بعد از پایان هر دوره و قبل از دریافت گواهی پایانی، نظرسنجی‌ای برای شما ارسال می‌شود تا در آن شرکت کنید. در اولین سری از نتایج این نظرسنجی به آمار شوکه کننده‌ای در مورد وضعیت کاربران از نظر جنسیت در دوره‌ی «مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت» برخوردیم که این نکته را به ما گوشزد کرده است تا توجه‌ی ویژه‌ای به این قشر از فضای وب داشته باشیم.
در این نظرسنجی تا کنون ۲۱۶ نفر شرکت کرده بودند که از بین این تعداد ۹۱ درصد مرد، ۷ درصد زن و ۲ درصد این سوال را پاسخ نداده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که بحث امنیت در کامپیوتر و اینترنت را کاربران زن فارسی‌زبان آنچنان جدی نگرفته‌اند و باید در این زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری کرد.

اما نکات خوشحال‌کننده‌ای نیز در این نتایج وجود دارد که می‌توان به سطح دوره‌ی مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت و همچنین میزان توصیه‌ی آن به دیگران توسط کارآموزان اشاره کرد:

 

بر مبنای همین نظرسنجی تیم درسنامه از شما خواننده‌ی عزیز درخواست دارد که دوره‌ی مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت را به بانوان وب فارسی معرفی کنید تا آنها نیز از خطراتی که هر روز در فضای مجازی آنها را تهدید می‌کند، مطلع شوند. برای ثبت‌نام در این دوره تنها کافی است که کاربر به آدرس security1@darsnameh.com یک ایمیل خالی بزند.
و باز هم تاکید می‌کنیم که اختلاف فاحش در میان کارآموزان زن و مرد در دوره‌ی آموزشی امنیت این اخطار را می‌دهد که این قشر از فضای وب فارسی یکی از بهترین اهداف خرابکاری‌های اینترنتی مانند هک و یا سرقت اطلاعات هستند. پس بیایید با معرفی این دوره‌ی درسنامه میزان خطری که این قشر را تهدید می‌کند را کاهش بدهیم.

5 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۶ دی ۱۳۸۹

 

از روز پنج‌شنبه، ۲۳ دی ماه بخش سوم از دوره‌ی «گزارش‌گری چندرسانه‌ای» با عنوان «مطبوعات نو» در دسترس کارآموزان قرار گرفته است. در این دوره به مباحثی مانند وب ۲٫۰، شبکه‌های اجتماعی، پادکست و به طور کلی ابزارهای نو در فضای اینترنت پرداخته می‌شود.

در صورت تمایل برای شرکت در این دوره کافی است که به journalism3@darsnameh.com یک ایمیل خالی بزنید. اما این نکته را نیز باید یادآوری کنیم که برای شرکت در این دوره باید دو دوره‌ی «گزارشگری در زمانه‌ی اینترنت» و «اخلاق روزنامه‌نگاری» را گذرانده باشید.

2 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۲ دی ۱۳۸۹

 

یکی از مشکلاتی که کارآموزان درسنامه با آن مواجه بودند، عدم اطلاع از وضعیت خودشان در دوره‌های مختلف درسنامه بود؛ به همین دلیل درسنامه با ارائه‌ی سرویس جدیدی به کارآموزان کمک می‌کند تا از آخرین وضعیت تحصیلی خود مطلع شوند.

برای استفاده از این سرویس، کارآموزان باید به آدرس status@darsnameh.com یک ایمیل خالی بزنند تا درسنامه آخرین وضعیت آنها را در هر یک از دوره‌ها به اطلاعشان برساند.

این امکان جدید به کارآموزان کمک می‌کند تا قبل از ارسال ایمیل به بخش ساپورت درسنامه، وضعیت تحصیلی خود را چک کنند.

0 نظر

امیر وب:
یادگیری، دریافت اطلاعات مفید، یافتن مطالب یک مزیت اینترنت محسوب می‌گردد، روش‌های زیادی برای یافتن مطالب و یا آموزش‌ها و یا دوره‌های مختلف وجود دارد، آموزش از طریق ایمیل می‌تواند...