آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here


نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲ آذر ۱۳۸۹

 

با ظهور و گسترش اینترنت در قرن بیست و یکم، بسیاری از ساختارهای سنتی ارتباطات و روزنامه‌نگاری دچار تغییراتی شدند که آگاهی از آنها می‌تواند در درک بهتر اینترنت و روش‌های استفاده از آن، کمک زیادی بکند. دوره‌ی «گزارشگری در زمانه‌ی اینترنت» اولین دوره از مجموعه‌ای ۷ دوره‌ای است که در آن با روش‌های روزنامه‌نگاری در اینترنت و همچنین شهروند- روزنامه‌نگار آشنا می‌شوید.

دوره‌های دوم، سوم و… نیز به مرور زمان در دسترس کارآموزان قرار خواهد گرفت، اما باید به این نکته اشاره کنیم که برای شرکت در دوره‌های دوم، سوم و… باید دوره‌ی قبل از آن را گذرانده باشید؛ به عبارتی دیگر دوره‌ی اول پیش‌نیاز دوره‌ی دوم، دوره‌ی دوم پیش‌نیاز دوره‌ی سوم و… خواهد بود.

این دوره از اول آذر در دسترس عموم قرار گرفته است و برای ثبت‌نام در اولین دوره از این مجموعه‌ی ۷ دوره‌ای، می‌توانید به Journalism1@darsnameh.com یک ایمیل خالی بزنید.

برای اطلاع از سایر دوره‌های درسنامه نیز می‌توانید به help@darsnameh.com یک ایمیل خالی بزنید.

8 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۸ آبان ۱۳۸۹

 

آموزش هر جامعه یکی از فاکتورهای مهم پیشرفت و پویایی آن جامعه است و ایده‌ی درسنامه نیز براساس همین هدف یعنی «ارتقا دانش عمومی جامعه» به وجود آمد که نتیجه‌ای آن وب‌سایتی است که شما هم اکنون آن را مشاهده می‌کنید. وب‌سایتی که به صورت رایگان دوره‌هایی مفید را برای کاربران فارسی‌زبان برگزار می‌کند.

حال آنکه در مدت فعالیت کوتاه درسنامه، برخی ابهامات به وجود آمده است که دیدیم بد نیست تا در مورد درسنامه و اهدافش کمی بیشتر توضیح بدهیم.

۱- درسنامه یک سیستم خودآموز و باز است، این بدان معناست که تمامی افراد فعال در وب فارسی می‌توانند دوره‌های خود را در درسنامه بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای برگزار کنند و درسنامه تنها مانند یک پل ارتباطی بین فعالان وب فارسی و کاربران عمل می‌کند،‌ پلی که یک هدف دارد و آن افزایش دانش عمومی کاربران فارسی‌زبان.

۲- آزادی بیان یکی از اصول جدایی‌ناپذیر بشر امروزی است و براساس همین اصل هر کسی در این کره‌ی خاکی می‌تواند با آزادی به بیان دیدگاه‌ها و عقاید خود بپردازد. از نظر درسنامه، هیچ سازمان، دولت و یا فردی حق ندارد که به هر بهانه‌ای از بیان آزادنه‌ی عقاید یک فرد؛ گروه و یا سازمانی جلوگیری کند و بر همین اساس است که در دوره‌ای مانند «وبلاگ‌نویسی» به روش‌های امن وبلاگ‌نویسی و همچنین دسترسی به سایت‌های مختلف اشاره شده است. زیرا فیلترینگ اینترنت یکی از اهرم‌های فشار بر آزادی بیان است، آزادی‌ای که برای تمامی انسان‌ها در ایران و جهان برابر است. همچنین براساس همین اصل، اعتقاد داریم که کاربران اینترنت می‌توانند به صورت ناشناس در اینترنت بگردند و یا وبلاگ بنویسند.

۳- هدف از برگزاری دوره‌های رایگانی مانند «وبلاگ‌نویسی» در درسنامه بالا بردن سطح آگاهی کاربران ایرانی است. آگاهی‌ای که می‌تواند در بلند مدت باعث ارتقای فرهنگی و اجتماعی در جامعه‌ی ایران شود. به همین دلیل بار دیگر این نکته را مورد تاکید قرار می‌دهیم که درسنامه یک سیستم آموزشی مستقل است و به هیچ نهاد، گروه و یا سازمانی وابسته نیست.

۴- دوره‌های آموزشی درسنامه، نه تنها کاری ضد فرهنگی نیستند، بلکه پدیده‌ای در جهت ارتقای فرهنگ کاربران فارسی‌زبان و به طبع آن ارتقای فرهنگی جامعه است. زیرا آموزش باعث افزایش آگاهی افراد می‌شود و زمانی که آگاهی افراد بیشتر شود، فرهنگ آن جامعه نیز به خودی خود دچار رشد و تحول می‌شود.

در نهایت باید بگوییم که همانگونه که قبلا گفته‌ایم، درسنامه یک سیستم خودآموز مستقل است که تنها هدفش آموزش کاربران فارسی‌زبان است و به همین دلیل، هر فرد حقیقی و حقوقی، خارج از هر مسلک سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… می‌تواند در درسنامه دوره‌ی آموزشی برگزار و یا در آن شرکت کند.

3 نظر

نوشته شده توسط: مدیر بخش آموزشی در ۲۰ آبان ۱۳۸۹

 

امنیت در کامپیوتر و اینترنت در عصر کنونی که بسیاری از کارها بر مبنای این دو پدیده‌ی قرن بیست و یکم انجام می‌شود، یکی از موضوعات ضروری است که کاربران کامپیوتر باید از آن آگاهی داشته باشند. در مورد این موضوع ده‌ها کتاب و مقاله به زبان‌های مختلف نوشته شده است که با کمی جستجو در دسترس هستند. اما شاید برخی از کاربران وقت و فرصت مطالعه‌ی تمامی مطالب این زمینه را نداشته باشند.

براساس همین ایده، تصمیم گرفته شد که دوره‌ی فشرده‌ای در مورد امنیت در کامپیوتر و اینترنت در درسنامه برگزار شود تا کاربران فارسی زبان بتوانند بدون هیچ هزینه‌ای، مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت را یاد گرفته و از آن در جهت امنیت مجازی خود استفاده کنند.

نام این دوره «مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت» است که از بامداد امروز در دسترس عموم قرار گرفته است. شما می‌توانید تنها با زدن یک ایمیل خالی به security1@darsnameh.com، در این دوره ثبت‌نام کرده و در کمترین زمان ممکن و بدون هیچگونه هزینه‌ای، از مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت آگاه شوید.

در صورت تمایل برای شرکت در دیگر دوره‌های درسنامه نیز می‌توانید به help@darsnameh.com یکی ایمیل خالی بزنید.

7 نظر

رخ شاد:
  شاید حدود ۶ ماهی باشد که هر وقتی نزد یکی از دوستانم می‌رفتم  در مورد آموزش وبلاگ نویسی، واژه پرداز، امنیت در اینترنت و آموزش مقدماتی عکاسی که از طریق ایمیل ش دریافت می‌کرد صحبت می...