آموزش رایگان در صندوق پستی شما !


You are here

سوالات رایج


 

من ایمیل ثبت‌نام را برای درسنامه ارسال کرده‌ام، چرا هنوز درس‌ها برای من ارسال نشده است؟

بعد از اینکه یک ایمیل جهت ثبت‌نام ارسال می‌کنید، از طرف درسنامه پاسخی جهت تایید نهایی ثبت‌نام دریافت می‌کنید. دقت کنید جهت ثبت‌نام نهایی و شروع دوره لازم است که حتما به این ایمیل پاسخ بدهید و آن را Reply کنید (برای مشاهده روش تایید ایمیل ثبت‌نام می‌توانید این ویدیو را مشاهده کنید). بعد از این کار از طرف درسنامه ایمیلی دریافت می‌کنید که در آن آغاز دوره به شما اعلام می‌شود و حاوی خوش‌آمدگویی به همراه برنامه‌ی زمان‌بندی دوره است. تا زمانی که این ایمیل را دریافت نکرده باشید، ثبت‌نام شما انجام نشده است. بعد از دریافت ایمیل خوش آمدگویی می‌توانید منتظر دریافت اولین درس طی ۲۴ ساعت آینده باشید.

در بالای ایمیل‌ها پیامی وجود دارد: «جهت نمایش صحیح محتوا، این ایمیل را در حالت اچ تی ام ال مشاهده نمائید» این پیام به چه معنی است؟

به طور کلی دو روش برای نمایش متن ایمیل وجود دارد:

حالت اول Plain Text نام دارد؛ در این حالت شما قادر به مشاهده فرمت‌بندی متن‌ها، پاراگراف‌ها و تصاویر نیستید.

حالت دوم HTML است؛ برای اینکه متن‌ها، تصاویر و آزمون‌های درسنامه را به درستی مشاهده کنید نیاز است که ایمیل را در این حالت مشاهده کنید. اغلب سرویس‌دهنده‌ها مانند جی‌میل، یاهو و هات‌میل از این حالت پشتیبانی می‌کنند. بنابراین در بسیاری مواقع نیاز نیست کاری انجام بدهید. در واقع اگر قادر به مشاهده‌ی صحیح درس‌ها و تصاویر و جدول‌ها هستید، به این معنی است که ایمیل را در حالت اچ تی ام ال مشاهده می‌کنید.

برای فعال کردن حالت HTML در سرویس جیمیل تنها کافی است که بر روی گزینه‌ی Always Display images from... کلیک کنید ( به تصویر زیر و قسمتی که با کادر قرمز مشخص شده است دقت کنید):

برای فعال کردن حالت HTML در سرویس ایمیل یاهو نیز تنها کافی است که بر روی گزینه‌ی Show Images کلیک کنید (به تصویر زیر و قسمتی که با کادر قرمز مشخص شده است دقت کنید):

وقتی بر روی دکمه‌ی ارسال آزمون کلیک می‌کنم، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. باید چه کار کنم؟

بعضی از سرویس‌دهنده‌های ایمیل مانند AOL و Zoho و Hotmail به دلیل پشتیبانی نکردن از فرم‌ها نمی‌توانند امکان ارسال آزمون را فراهم کنند. اگر چنین مشکلی دارید، می‌توانید از طریق لینکی که در انتهای آزمون قرار دارد در آزمون شرکت کنید. با کلیک کردن بر روی این لینک به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که از طریق آن امکان شرکت در آزمون را خواهید داشت. علاوه بر این اگر در حالت Basic HTML وارد Gmail خود شده‌اید، باید از طریق این لینک در آزمون شرکت کنید.

وقتی بر روی دکمه‌ی ارسال آزمون کلیک می‌کنم با این پیام مواجه می‌شوم که «امکان شرکت در این آزمون وجود ندارد» باید چه کار کنم؟

توجه کنید در هر آزمون فقط یک بار می‌توانید شرکت کنید. بعد از زدن دکمه‌ی ارسال آزمون و دریافت نتیجه، امکان شرکت مجدد در این آزمون وجود نخواهد داشت. اگر این پیام را مشاهده می‌کنید، به این معنی است که قبلا در این آزمون شرکت کرده‌اید. در صورتی که نمره‌ی قبولی را کسب کرده باشید، درس بعدی طبق زمان‌بندی برای شما ارسال می‌شود. البته در برخی موارد به دلیل مشکلات فنی این پیام را ممکن است مشاهده کنید، در صورتی که در آزمونی برای اولین بار شرکت کرده‌اید و این پیام را دریافت می‌کنید سریعا مشکل خود را همراه با نام آزمون و دوره به support@darsnameh.com مطرح کنید.

آیا می‌توانم سوالات درسی و آموزشی خودم را مطرح کنم؟

در صورتی که مشکل فنی یا پیشنهادی جهت بهبود درسنامه دارید، می‌توانید آن را با ایمیل support@darsnameh.com مطرح کنید. سوالات درسی خود را نیز می‌توانید در سیستم پرسش و پاسخ درسنامه با نام «پرسشکده» مطرح کنید تا تیم یا دیگر کاربران درسنامه به آن پاسخ بدهند و مشکل شما را حل کنند.

زمان‌بندی ارسال درس‌ها و آزمون‌ها به چه معنی است؟

در ایمیل خوش‌آمدگویی ابتدای هر دوره، برنامه‌ی زمان‌بندی را دریافت می‌کنید. هر دوره آموزشی درسنامه ترکیبی از درس‌ها و آزمون‌های مختلف است. معمولا اولین درس را در همان روز اول دریافت می‌کنید و بقیه‌ی درس‌ها و آزمون‌ها طبق زمان‌بندی ارسال می‌شود. برای مثال اگر فاصله‌ی ارسال هر درس و آزمون ۲ روز تعریف شده باشد، شما درس بعدی را دو روز بعد دریافت می‌کنید و پس از آن هم ۲ روز دیگر آزمون برای شما ارسال خواهد شد.

من منتظر دریافت درس جدید هستم اما هنوز به دستم نرسیده است. چه باید بکنم؟

به برنامه‌ی زمان‌بندی دوره که در ایمیل خوش‌ آمد گویی دوره برایتان ارسال شده مراجعه کنید. احتمالا هنوز نوبت ارسال درس یا آزمون مورد نظر نرسیده است. در صورتی که از زمان ارسال درس یا آزمونی گذشته و هنوز آن را دریافت نکرده‌اید با ایمیل support@darsnameh.com تماس بگیرید.

بدون اینکه درس را دریافت کرده باشم، آزمون آن برای من آمده است، چه باید بکنم؟
سیستم ارسال درس و آزمون درسنامه خودکار است و آزمون قبل از درس فرستاده نمی‌شود. اگر آزمون درسی را دریافت کرده‌اید، خود درس هم حتما برای شما فرستاده شده. ابتدا با آدرس ایمیل در Inbox خود جستجو کنید.

اگر درس را پیدا نکردید به بخش اسپم (Spam) ایمیل‌تان مراجعه کنید و در آن‌ جا جستجو کنید.

اگر در بخش اسپم هم آن را پیدا نکردید به بخش Trash ایمیل‌تان مراجعه کنید و آن جا را جستجو کنید. اگر آن‌ جا هم درس مورد نظر را پیدا نکردید، به Support@Darsnameh.com ایمیل بزنید. 

اگر در یک آزمون نمره‌ی قبولی کسب نکنم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

امتیاز هر آزمون براساس ۱۰۰ محاسبه می‌شود. در صورتی که نمره‌ی قبولی را در آزمونی کسب نکنید یک بار دیگر آزمون جایگزین برای شما ارسال خواهد شد. این آزمون جایگزین، طبق برنامه زمان‌بندی و معمولا یک روز بعد از قبول نشدن در آزمون اول برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که در آزمون جایگزین نمره‌ی لازم را کسب نمایید درس بعدی برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی که در آزمون جایگزین هم نمره‌ی قبولی کسب نشود، از دوره حذف می‌شوید. در صورت حذف می‌توانید از اول در دوره ثبت‌نام کنید.

نمره‌ی آزمون چگونه محاسبه می‌شود و چه عواملی در آن موثر هستند؟

آزمون‌های درسنامه به صورت سوالات چند گزینه‌ای هستند که باید صحیح‌ترین پاسخ را برای هر سوال انتخاب کنید.

یک درس یا آزمون را به اشتباه پاک کردم، چه باید بکنم؟

اگر شما به صورت تصادفی ایمیل یک درس یا آزمون را پاک کرده باشید، می‌توانید آن را از طریق گزینه‌ی سطل آشغال ایمیل خود بازیافت کنید. برای این کار اگر از سرویس جیمیل استفاده می‌کنید، باید ابتدا بر روی گزینه‌ی More از ستون سمت چپ جیمیل خود کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Trash را انتخاب کنید. 

و با رفتن به بخش Trash جیمیل خود، ایمیل درس و یا آزمون درسنامه را پیدا می‌کنید و مانند تصویر زیر آن را به اینباکس جیمیل خود بازمی‌گردانید.

اگر از سرویس یاهومیل استفاده می‌کنید، می‌توانید از ستون سمت چپ با انتخاب گزینه‌ی Trash به سطل آشغال یاهومیل وارد شوید.

سپس ایمیل درس و یا آزمون درسنامه را که به اشتباه پاک کرده‌اید، انتخاب کنید و مانند تصویر زیر، آن را به اینباکس یاهومیل خود منتقل می‌کنید.

دقت کنید که شما برای بازیافت هر ایمیل از سطل آشغال تنها ۳۰ روز از زمان پاک کردن آن وقت دارید تا آن ایمیل را از سطل آشغال خود بازیافت کنید.

چگونه می‌توانم از پاسخ صحیح سوالات مطلع شوم؟

بعد از شرکت در آزمون، نمره‌ی شما در صفحه‌ی ارسال قابل مشاهده است اما درسنامه کلید سوالات را به دلیل جلوگیری از انتشار عمومی آنها و تقلب اعلام نمی‌کند.

آیا امکان تنظیم زمان‌بندی ارسال درس‌ها و آزمون‌ها وجود دارد؟

خیر، هر دوره آموزشی یک برنامه‌ی زمان‌بندی دارد که درس‌ها و آزمون‌ها طبق آن ارسال می‌شوند. ارسال ایمیل‌ها به صورت خودکار صورت می‌گیرد و امکان تغییر در آنها وجود ندارد. بنابراین هنگامی که برنامه‌ی دوره آموزشی را دریافت می‌کنید، دقت کنید تا طبق برنامه‌ی درسی، مطالعه‌ی درس‌ها و شرکت در آزمون‌ها را زمان‌بندی کنید.

چگونه می‌توانم از وضعیت تحصیلی خود آگاه شوم؟

برای آگاهی از وضعیت تحصیلی خود در درسنامه تنها کافی است که یک ایمیل خالی به status@darsnameh.com بزنید تا آخرین وضعیت تحصیلی شما در دوره‌های مختلف درسنامه برایتان ارسال شود.

چگونه از یک دوره‌ی آموزشی حذف می‌شوم؟

حذف شدن در آزمون‌ها ممکن است به دو دلیل اتفاق بیافتد:

۱- اگر در مهلت زمانی مشخص شده در آزمون شرکت نکنید: این مهلت در ایمیل آزمون و برنامه‌ی زمان‌بندی اولیه ذکر شده است.

۲- شما در هر دو آزمون یک درس نمره قبولی را کسب نکنید: برای هر درس یک آزمون وجود دارد که در صورتیکه در این آزمون نمره‌ی قبولی را کسب نکنید، یک فرصت دیگر به شما داده خواهد شد.

من از دوره‌ی آموزشی حذف شدم، چگونه می‌توانم دوباره در این دوره شرکت کنم؟

در صورتی که از دوره‌ی آموزشی حذف شوید، دوباره می‌توانید از ابتدا در آن دوره شرکت کنید. برای این کار کافی است یک ایمیل خالی به آدرس دوره‌ی مورد نظر ارسال کنید.

قبلا دوره‌ای را گذراندم و مدرک آن را نیز گرفته‌ام. هم اکنون دوره به روز شده است،‌ آیا راهی وجود دارد که تنها قسمت‌ها به‌روز شده را بخوانم؟
خیر؛ اما شما می‌توانید مجددا در دوره ثبت‌نام کنید و درس‌ها را بگذرانید. لطفا دقت کنید که شرکت مجدد شما در دوره مورد نظرتان به این معنی نیست که لزومی به شرکت در آزمون وجود ندارد.

به نظر من در برخی درس‌ها، جهت‌گیری‌هایی وجود دارد. درسنامه یک سیستم مستقل و بی‌طرف نیست؟

یادآوری می‌کنیم که درسنامه یک سیستم آموزشی مستقل است که برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی می‌توانند از آن استفاده کنند. درسنامه هیچگونه جهت‌گیری خاصی ندارد. اگر در این مورد نظری دارید می‌توانید آن را برای ما ارسال کنید. تیم درسنامه آن را برای برگزارکننده‌ی دوره ارسال می‌کند. درسنامه یک سیستم خودآموز است که امکان برگزاری دوره‌های آموزشی را برای افراد و مجموعه‌های مختلف فراهم می‌کند.

بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی ارسال آزمون، صفحه‌ی نتایج را ندیدم یا با پیام خطا مواجه شدم؛ حالا باید چه کار کنم؟

ممکن است در بعضی اوقات به دلیل اختلال در اینترنت یا در دسترس نبودن سرور، ارسال آزمون با موفقیت انجام نشود. در این صورت می‌توانید چند ساعت دیگر ارسال آن را امتحان کنید. در صورتی که با پیام «امکان شرکت در آزمون وجود ندارد.» مواجه شدید، به این معنی است که نتیجه آزمون شما به سرور رسیده است و دیگر نیاز به شرکت مجدد در این آزمون نیست.

پس از پایان دوره مدرک چگونه در اختیار من قرار می‌گیرد؟

هنگامی که دوره را با موفقیت به پایان برسانید یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که در آن فرمی وجود دارد. در آن فرم می‌توانید اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی را وارد کنید و با زدن دکمه‌ی ارسال، مدرک پایان دوره‌ی آموزشی برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

آیا مدارک صادر شده توسط درسنامه معتبر هستند؟

‎هم اکنون دو نوع مدرک توسط درسنامه صادر می‌شود. نوع اول، مدارک عادی درسنامه هستند که به صورت رایگان و در پایان هر دوره در اختیار کاربران درسنامه قرار می‌گیرند؛ این نوع مدارک نزد وب‌سایت درسنامه معتبراند. نوع دوم مدارک درسنامه، توسط موسسه‌ی مدیریت اداری در بریتانیا صادر می‌شوند که رایگان نیستند و برای دریافت آنها هر یک از کاربران باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. این نوع مدارک از اعتبار بین‌المللی برخوردارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع مدارک، می‌توانید این مطلب وبلاگ درسنامه را بخوانید.

آیا شرکت در دوره‌های درسنامه رایگان است؟

بله. شرکت در تمام دوره‌های درسنامه رایگان است. برای دریافت مدرک نهایی هر دوره و رفتن به دوره‌های پیشرفته‌تر کافی است که به طور فعال در دوره‌ها شرکت نموده و در آزمون‌ها موفق شوید.

آیا درسنامه از اطلاعات شخصی من استفاده می‌کند؟

آدرس ایمیل شما محرمانه تلقی شده و درسنامه هیچگونه استفاده‌ای از آن نخواهد کرد و آنها را در اختیار افراد ثالث قرار نخواهد داد. ضمنا درسنامه اسامی افراد را هم ذخیره نمی‌کند.


در این دوره آموزشی شما هر آنچه را که لازم است تا در مورد نرم‌افزار ورد (Word) بدانید را خواهید آموخت و با به پایان رساندن این دوره با بخش‌ها و امکانات مختلف این نرم‌افزار آشنا خواهید شد به گونه‌ای که برای رفع مشکلات خود نیازی به مراجعه به منابع و مراجع دیگر نخواهید داشت.
عصر دانش:
‎آموزش از راه دور یکی از روش‌های آموزشی این روزها در دنیا است که به دلیل در دسترس بودن در هر نقطه‌ای که یک خط اینترنت باشد، با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. آموزش کاربران اینترنت در...